EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Axiom Brewery

Minipivovar Axiom Brewery vznikol v roku 2019 a už po pol roku fungovania získal prestížne ocenenie Rate Beer za najlepší nový pivovar v Českej republike.

#showmore#

Za úspechom pivovaru hneď v počiatkoch jeho existencie stojí spolupráca s nórskym sládkom Kjetilom Jikiunom, ktorý nielen založil prvý remeselný pivovar v Nórsku, vďaka čomu je často nazývaný praotcom nórskeho minipovarníctva, ale varil pivo aj v Brazílii, Číne, USA alebo v Singapure. Dnes je svetovo uznávanou osobnosťou craftového pivovarníctva. Paradoxne začal svoju kariéru ako lietadlový pilot v spoločnosti Scandinavian Airlines a vďaka svojim letom do USA sa tu v deväťdesiatych rokoch zoznámil s remeselnými pivami. Neskoršie lety do Japonska ho zoznámili so saké av roku 2010 začal vo svojom pivovare variť saké ako prvé v Európe. Dnes vlastní napríklad remeselný pivovar Solo na gréckom ostrove Kréta.

Ponuka pivovaru Axiom sa vyznačuje extrémne širokým spektrom pivných štýlov, od ležiakov po veľmi širokú škálu vrchne kvasených pív. Pivovar je síce výrazne orientovaný na zahraničné trhy, jeho pivá ale môžete nájsť aj na čape mnohých miestnych podnikov, alebo v pivotékach. Prevádzkuje tiež vlastný Axiom pub v Brne av blízkej dobe plánuje otvorenie Axiom pubu v Olomouci. V čase covidovej pandémie nezabudol ani na zdravotníkov a pre Prostejovskú nemocnicu uvaril špeciálnu várku s názvom "True heroes", kedy každému zo zamestnancov, od lekárov až po údržbárov, odovzdal celkom viac ako tisíc fľaškových pív.

 

Najpredávanejšie

thumb 1000 700 nw 1592408752axiom pilot svetly lezak 12 4 4 14458
Pilot Lager
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
AB-PI-05
 
€1,83
Rumpal00005
Rumpál Lager
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
AB-RU-05
 
€1,70
2 položiek celkom
thumb 1000 700 nw 1592408752axiom pilot svetly lezak 12 4 4 14458
Pilot Lager
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
€1,83

Axiom Brewery - Pilot Lager Jen málo piv způsobilo v našem pivovaru více diskuzí než náš český ležák. Jsme v České republice, takže tento pivní styl musí odpovídat stylu...

AB-PI-05
Rumpal00005
Rumpál Lager
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
€1,70

Niektoré veci by sa kvôli móde nemali meniť. Francúzske víno, švajčiarsky syr, český ležiak. Dokonalá rovnováha, okrúhle telo, voňavá pena. Historická klasika.

AB-RU-05

Minipivovar Axiom Brewery

V dnešnej dobe sa stále viac ľudí zaujíma o remeselne varené pivo, ktoré ponúka jedinečnú chuťovú paletu a zážitok. Minipivovary sa stali obľúbenou destináciou pre milovníkov piva, ktorí si radi vychutnávajú skvelú kvalitu a autenticitu. V tomto článku sa pozrieme na jedno z týchto zlatých lístkov medzi minipivovarmi – Axiom Brewery.

#showmore#

Výrobný proces v Axiom Brewery

Axiom Brewery kladie veľký dôraz na kvalitu a ručné spracovanie pri výrobe piva. Pivovar používa tradičné metódy a kombinuje ich s modernou technológiou, aby dosiahol dokonalý výsledok.

Unikátne pivné recepty

Axiom Brewery je známy svojimi unikátnymi pivnými receptami, ktoré sa odlišujú od bežných pivovarov. Pivovar pravidelne experimentuje s novými surovinami a chuťami, aby prekvapil svojich zákazníkov.

Ponuka Pivovaru

Naša ponuka zahŕňa širokú škálu pivných štýlov, vrátane tradičných českých ležiakov, svetlých a tmavých pív, ale aj inovatívnych experimentálnych receptúr. Chceme poskytnúť našim zákazníkom unikátny a nezabudnuteľný zážitok pri každom dúšku.

V pivovare Axiom máme aj príjemnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať naše čerstvo uvarené pivo spolu s lahodnými pokrmami, ktoré sú pripravované s láskou a starostlivosťou. Ponúkame tradičnú českú kuchyňu s moderným nádychom, ktorá sa skvele dopĺňa s našimi pivami.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.