Axiom Brewery

Minipivovar Axiom Brewery vznikol v roku 2019 a už po pol roku fungovania získal prestížne ocenenie Rate Beer za najlepší nový pivovar v Českej republike. Za úspechom pivovaru hneď v počiatkoch jeho existencie stojí spolupráca s nórskym sládkom Kjetilom Jikiunom, ktorý nielen založil prvý remeselný pivovar v Nórsku, vďaka čomu je často nazývaný praotcom nórskeho minipovarníctva, ale varil pivo aj v Brazílii, Číne, USA alebo v Singapure. Dnes je svetovo uznávanou osobnosťou craftového pivovarníctva. Paradoxne začal svoju kariéru ako lietadlový pilot v spoločnosti Scandinavian Airlines a vďaka svojim letom do USA sa tu v deväťdesiatych rokoch zoznámil s remeselnými pivami. Neskoršie lety do Japonska ho zoznámili so saké av roku 2010 začal vo svojom pivovare variť saké ako prvé v Európe. Dnes vlastní napríklad remeselný pivovar Solo na gréckom ostrove Kréta.

Ponuka pivovaru Axiom sa vyznačuje extrémne širokým spektrom pivných štýlov, od ležiakov po veľmi širokú škálu vrchne kvasených pív. Pivovar je síce výrazne orientovaný na zahraničné trhy, jeho pivá ale môžete nájsť aj na čape mnohých miestnych podnikov, alebo v pivotékach. Prevádzkuje tiež vlastný Axiom pub v Brne av blízkej dobe plánuje otvorenie Axiom pubu v Olomouci. V čase covidovej pandémie nezabudol ani na zdravotníkov a pre Prostejovskú nemocnicu uvaril špeciálnu várku s názvom "True heroes", kedy každému zo zamestnancov, od lekárov až po údržbárov, odovzdal celkom viac ako tisíc fľaškových pív.

Najpredávanejšie

Rumpal00005
Rumpál Lager
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
AB-RU-05
 
€35
1 položiek celkom
Rumpal00005
Rumpál Lager
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
€35

Axiom Brewery - Rumpál Lager Některé věci by se kvůli módě neměly měnit. Francouzské víno, švýcarský sýr, český ležák. Dokonalá rovnováha, kulaté tělo, voňavá...

AB-RU-05
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.