EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Velický Bombarďák

Pivovar vo Veľkej nad Veličkou nie je až takým novým nápadom, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Už začiatkom 20. storočia fungovali vo Veľkej malej domáce pivovary. Ich suroviny a technologické postupy boli založené v prevažnej väčšine na lokálnych zdrojoch, z čoho vyplýva, že aj kvalita piva bola veľmi premenlivá. Z tohto dôvodu aj náš pivovar nadviazal na túto tradíciu malého domáceho varenia piva.

#showmore#

Prvé pokusy prebehli už v roku 2011 a postupne sme naše procesy zdokonaľovali, až sme začali variť väčšie várky piva v profesionálnom pivovare, ktorý už technologicky dokázal splniť naše očakávania. Preto sme tiež „navštívili“ našich priateľov v slavičínskom pivovare či brnenskom Pegase.

Práve im vďačíme za naše prvé väčšie krôčiky po neistej dráhe pivovarníctva.

Oficiálne existuje Velický Bombarďák od roku 2014. Tento rok je teda pre nás všetkých plný dobrodružstva a nekonečného úsilia i práce. Začali sme konečne budovať vlastný pivovar av tejto chvíli by ste nás zrejme našli na stavbe.

Prečo vlastne Velický Bombarďák? Keď sme začínali, bola to skôr taká recesia a nadšenie z rastúcej vnútornej potreby po kvalite piva. Bola to doba, kedy české pivovary išli s kvalitou strmo dole a sadilo sa iba na kvantitu. Vysedávaním v krčme sme začali byť znechutení, obzvlášť keď sa pivo nedalo piť. Povedali sme si teda, že si radšej uvaríme vlastné.

Tým sa začali naše prvé pokusy v garáži, kedy nám naše drahé manželky a milenky spilali, prečo im zaberáme na celé týždne miesta v chladničkách a čo je to v tých hrncoch vlastne je.

Názov vznikol pri prvom varení, keď celá pivná várka bola určená na doplnenie pitného režimu počas velického Kupacupu, ktorý je každoročnou výzvou horniackeho mužského pokolenia.

Vtedy vznikol tím Velický Bombarďák as ním aj spojený názov nášho piva. Aj keď sme vyrástli z tejto vtipnej rebelskej veľkosti, Velický Bombarďák už nám zostal vlastný rovnako ako lebka krížená s kopačiakom v našom logu. Cesta je však dlhá, pomaly sa neustále zdokonaľujeme a rastieme. Našim cieľom a prianím je, aby sme sa stali stabilným malým lokálnym pivovarom, zaručujúcim kvalitu dobrej chuti s príjemným chvostom na jazyku.

 

Najpredávanejšie

velicky ancias
Velický Anciáš 12% - 1l Pet
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
VB-VA-1L
 
€4,25
velicky smukac
Velický Šmukáč 11% - 1l Pet
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
VB-VS-1L
 
€4
2 položiek celkom
velicky ancias
Velický Anciáš 12% - 1l Pet
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
€4,25

Anciáš je pivo pre chlapov, jeho vyššia horkosť dopĺňa plné telo, vyššia šmrnc a zlatá farba. Nepije sa na smäd, ale pre pôžitok z piva, ktoré má výraznú a silnú chuť. Pretože...

VB-VA-1L
velicky smukac
Velický Šmukáč 11% - 1l Pet
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
€4

Jedenástka, ktorá sa osvedčila na ich Svätojanských posedeniach pri gitare aj na narodeninových oslavách. Je osviežujúca a zároveň silná, má plnú chuť a zlatú farbu, plnosť...

VB-VS-1L

Velický Bombarďák

Pivovar Velický Bombarďák je známy pivovar v Českej republike. Nachádza sa v meste Velice a je jedným z najobľúbenejších pivovarov v tejto oblasti. Pivovar bol založený v roku 1995 a odvtedy si získal veľkú popularitu medzi milovníkmi piva.

Jeho Kúzlo

#showmore#

Pivovar Velický Bombarďák je známy predovšetkým svojimi tradičnými českými pivami, ktoré sú varené podľa starých receptúr as použitím kvalitných surovín. Medzi najobľúbenejšie druhy piva z tohto pivovaru patrí svetlý ležiak, polotmavý špeciál a pšeničné pivo. Každý druh piva má svoju vlastnú charakteristiku a jedinečnú chuť, ktorá si získava srdcia mnohých nadšencov.

Aktivity Pivovaru

Pivovar Velický Bombarďák je tiež aktívnym účastníkom pivných festivalov a podujatí po celom regióne. Ich pivo je cenené pre svoju kvalitu a chuť, a tak si získalo širokú základňu priaznivcov.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.