EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Záhlinice - minisoudek 5l

Na tejto stránke nájdete súdok 5l zo Záhlinického Pivovaru s bohatou históriou. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

#showmore#

Záhlinicky pivovar

Bol založený v roku 1895 a prvý výstav piva bol v roku 1896. Hneď od svojho vzniku sa preslávil nielen výrobou zaujímavého pivného moku, ale stal sa aj vyhľadávaným centrom spoločenského diania mestečka Záhliníc.

Pretože sa pivovar nachádzal v úrodnom „kraji bez tieňa“ – v oblasti Hanej, známej pestovaním najkvalitnejších sladovníckych jačmeňov, bola zásluhou pokrokového roľníka a dlhoročného starostu obce Františka Skopalíka (1822 – 1891) súčasťou pivovaru – 9 – 9 – ), ktorá vyrába slad klasickou humnovou technológiou dodnes. Sladovňa spracováva sladovnícke odrody jarného jačmeňa odporúčané na výrobu českého piva a nadväzuje tak na tradíciu tu vyrábaných sladov.

Dnešná znovu obnovená prevádzka pivovaru bola zahájená 26. 06. 2016, teda presne po 120 rokoch, a teda opäť nadväzuje na tradíciu varenia piva na Južnej Hanej v Záhliniciach. Pôvodný pivovar bol postavený ako jeden z najmodernejších parných pivovarov vo svojej dobe. O jeho vznik sa tiež zaslúžil miestny rodák František Skopalík, ktorý stál pri zrode Jednoty Záhlinicko Kvasnické (1861 – 1912) a svojimi myšlienkami prispel k rozkvetu stavu roľníckeho. Na jeho počesť je teda ležiak uvarený v Záhliniciach nazvaný Hospodár, ako bol po práve František Skopalík prezývaný.

Buď teda zachovaná pamiatka tohto rodáka, ktorý mal nadovšetko hodnoty národnej cti, verejného blaha a konal všetko v prospech Vlasti a jeho národa.

 

Najpredávanejšie

Záhlinický pivovar minisoudek 5l
Záhlinice Hospodář - 5l minisúdok
Na objednávku (nastavte si stráženie dostupnosti)
ZA-HO-5L
 
€21,75
1 položiek celkom
Záhlinický pivovar minisoudek 5l
Záhlinice Hospodář - 5l minisúdok
Na objednávku (nastavte si stráženie dostupnosti)
€21,75

Sladovňa spracováva sladovnícke odrody jarného jačmeňa odporúčané na výrobu českého piva a nadväzuje tak na tradíciu vyrábaných sladov. Dnešná znovu obnovená prevádzka pivovaru...

ZA-HO-5L

Záhlinícky Pivovar

Záhlinický Pivovar je jednou z najstarších a najvýznamnejších pivovarníckych tradícií v Českej republike. Tento historický pivovar sa nachádza v malebnej obci Záhlinice a ponúka nielen lahodné pivo, ale aj fascinujúci zážitok z návštevy a poznania starodávneho umenia varenia piva.

Výroba piva

#showmore#

Výroba piva v Záhlinickom Pivovare je procesom, ktorý vyžaduje precíznosť, znalosti a vášeň. Od mletia obilia až po fermentáciu a zrenie piva, každý krok je starostlivo sledovaný a vykonávaný odborníkmi s dlhoročnou skúsenosťou. Pivovar sa pýši modernými technológiami, ktoré umožňujú dosiahnuť najlepšie výsledky pri zachovaní tradičného pivovarského remesla.

História pivovaru

Záhlinický Pivovar má bohatú históriu siahajúcu až do 16. storočia. Prvé zmienky o pivovare pochádzajú z roku 1558, čo svedčí o jeho trvalej existencii a dôležitosti v regióne. Pivovar sa stal neoddeliteľnou súčasťou života obce Záhlinice a až do dnešných dní sa tu uchovávajú tradičné postupy varenia piva, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu.

Lokalita a zariadenie

Záhlinický Pivovar je situovaný v malebnom prostredí obce Záhlinice, v blízkosti malebného potoka a očarujúce prírody. Samotné zariadenie pivovaru je kombináciou historických budov a moderných technológií, ktoré zaisťujú najvyššiu kvalitu výroby piva.

Pivovarské vyhlášky

Pre udržanie kvality piva a dodržiavanie tradícií v pivovare boli vyhlásené určité pivovarské vyhlášky. Tieto vyhlášky stanovujú presné pravidlá a postupy, ktoré musia byť dodržiavané pri výrobe piva. Vďaka nim je zaručená konzistencia a autentickosť piva, ktoré sa varí v Záhlinickom Pivovare.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.