EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Pivovar Valášek

História Minipivovaru Valášek

- Základný kameň pivovaru bol uložený v roku 2001. Rodinný minipivovar bol vybudovaný s odkazom na tradíciu varenia dobrého piva tu na Valašsku. Či už to bolo pivo varené doma alebo od roku 1663 v miestnom pivovare vo Vsetíne na ulici 4. mája, ktorý ako pamätníci so slzou v oku spomínajú produkoval veľmi dobré pivo. kde veľkú rolu zohralo silné konkurenčné prostredie veľkých pivovarov. Ich nový minipivovar Valášek nebol koncipovaný tak, aby týmto gigantom konkuroval čo do objemu výroby, ale vynikajúcou kvalitou svojho piva!

#showmore#

- V miestach kde teraz stojí ich minipivovar ako pamätníci spomínajú stálo pohostinstvo už od roku 1920. Pohostinstvo bolo obľúbené medzi Vsetínskymi obyvateľmi napriek tomu roku 1982 bol potom tento celý objekt pohostinstva vtedajšou vládnucou garnitúrou uzavretý a po schátraní strhnutý. Pozemok potom dlhú dobu nebol nikým udržiavaný a zarastal trávou.

- Názov "Valášek" bol potom vybraný pri občianskom prieskume, kedy bol vybraný medzi množstvom iných návrhov ako najlepší a najvýstižnejší názov. Tvorca tohto návrhu bol potom náležite slávnostne odmenený bečkou piva.

- Prevádzka pivovaru bola slávnostne zahájená pred Vianocami v roku 2002, zahájenie bolo spojené aj so slávnostným ochutnávaním prvého piva.

- V januári 2003 bolo starostom mesta Vsetína Jiřím Čunkom udelené "právo várečné". Pri tejto príležitosti bol potom slávnostne prevezený konským povozom symbolicky posledný sud piva z priestoru starého pivovaru na ktorého tradície sa týmto chce nadviazať. Symbolický súdok bol potom na pamätnú tohto dňa umiestnený pri vchode do pivovaru.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.