Pivovar Dudák Strakonice

Najpredávanejšie

1 položiek celkom
Pivný súdok dudák 5L
€16,54

Kto iný rozpozná kvalitu ako pravidelný štamgast? Dudák 11 medzi našimi vernými zákazníkmi dlhodobo vedie. Štamgastom chutí vybalansovaná stredná horkosť, vychutnávajú si vyšši...

DU-11-5L

Dňa 8. decembra roku 1367 bola Bavorom IV. vydaná oficiálna listina, ktorá mešťanom umožnila získať várečné právo. Z každej várky piva sa potom následne odvádzala „daň“ v podobe jednej tony mláta a 3 (prípadne 4) pastierskych denárov pre richtára. Výroba piva v domoch mešťanov však prebiehala oveľa skôr, nie však oficiálne. Panské hradné pivo konkurovalo pivu mešťanov, tí sa teda v roku 1649 rozhodli pre zjednotenie a zriadenie vlastného pivovaru v zakúpenom dome č. 47, súčasťou bola aj sladovňa. V tej dobe varilo pivo na 158 domov. Typickým rysom týchto časov bola aj tridsaťročná vojna, ktorá významne ovplyvnila počet obyvateľov v takýchto poškodených územiach. Dopyt po kvalitnom pive neustále stúpal a tradičná metóda jeho varenia dávno prestávala stačiť. Z pivovarského remesla sa teda postupne stáva priemyselná výroba, ktorú charakterizovalo najmä zavádzanie spodného kvasenia. V roku 1873 tak vzniká nový pivovar, pre jeho miesto bolo vybrané Podskalie v blízkosti rieky Otavy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie