EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Pivovar Dudák Strakonice

Dňa 8. decembra roku 1367 bola Bavorom IV. vydaná oficiálna listina, ktorá mešťanom umožnila získať várečné právo. Z každej várky piva sa potom následne odvádzala „daň“ v podobe jednej tony mláta a 3 (prípadne 4) pastierskych denárov pre richtára.

#showmore#

Výroba piva v domoch mešťanov však prebiehala oveľa skôr, nie však oficiálne. Panské hradné pivo konkurovalo pivu mešťanov, tí sa teda v roku 1649 rozhodli pre zjednotenie a zriadenie vlastného pivovaru v zakúpenom dome č. 47, súčasťou bola aj sladovňa. V tej dobe varilo pivo na 158 domov. Typickým rysom týchto časov bola aj tridsaťročná vojna, ktorá významne ovplyvnila počet obyvateľov v takýchto poškodených územiach. Dopyt po kvalitnom pive neustále stúpal a tradičná metóda jeho varenia dávno prestávala stačiť. Z pivovarského remesla sa teda postupne stáva priemyselná výroba, ktorú charakterizovalo najmä zavádzanie spodného kvasenia. V roku 1873 tak vzniká nový pivovar, pre jeho miesto bolo vybrané Podskalie v blízkosti rieky Otavy.

Najpredávanejšie

Pivný súdok dudák 5L
 
€16,92
1 položiek celkom
Pivný súdok dudák 5L
€16,92

Kto iný rozpozná kvalitu ako pravidelný štamgast? Dudák 11 medzi našimi vernými zákazníkmi dlhodobo vedie. Štamgastom chutí vybalansovaná stredná horkosť, vychutnávajú si vyšši...

DU-11-5L

Pivovar Dudák Strakonice

Pivovar Dudák Strakonice je významnou pivovarníckou inštitúciou v Českej republike. Táto renomovaná pivovarnícka firma sa pýši dlhou tradíciou a výnimočnou kvalitou svojich výrobkov.

#showmore#

Tradičné české pivovarnícke techniky

Pivovar Dudák Strakonice starostlivo dodržuje tradičné české pivovarnícke techniky, ktoré zaručujú vynikajúcu chuť a kvalitu ich pív. Pivovar využíva iba najlepšie suroviny, ako je kvalitný slad, chmeľ a čistá voda. Pivovar si zakladá na dodržiavaní presných postupov a dôkladnému sledovaniu každej fázy výroby.

Pivovar Dudák Strakonice - Predné pivá

Medzi najznámejšie pivá od Pivovaru Dudák Strakonice patria ich popredné značky. Jedným z nich je tradičný český ležiak s bohatou chuťou a sladovou arómou. Ďalším obľúbeným pivom je ich svetlý ležiak s jemnou chmeľovou horkosťou. Obe tieto pivá sú vyrobené s láskou a starostlivosťou, a to je poznať aj vo výslednom výrobku.

Dudák

Pivovar Dudák je známy svojim vynikajúcim pivom, ktoré je varené podľa tradičných receptúr as použitím kvalitných surovín. Pivovar sa špecializuje predovšetkým na ležiakov a ponúka širokú škálu rôznych druhov. Od svetlých ležiakov až po tmavé špeciály, tu si každý milovník piva nájde to svoje. Jednou z výnimočností pivovaru Dudák je jeho reštaurácia a piváreň, kde môžete vychutnať ich čerstvo uvarené pivo priamo z tanku. Okrem toho tu môžete ochutnať aj tradičnú českú kuchyňu a spoznať skvelé kombinácie jedál s ich pivami.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.