EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Pivovar Louka - Sudové pivo

Na tejto stránke nájdete rôzne sudy piva lahodného Pivovaru Lúka. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

#showmore#

Ich pivo vyrába prostredníctvom modernej nerezovej technológie za použitia klasických výrobných postupov českého piva, ktoré má doma aj vo svete veľkú obľubu.

Na výrobu piva používajú slad z regionálnych sladovní, a to z Kroměříža a Záhliníc. Voda je miestna, chmeľ žatecký. Varňa pivovaru je dvojnádobová, vyrážaná mladina 20 hl. Varí dekokčným spôsobom na dva rmuty. Várka trvá 9 hodín, nasleduje spílanie, tj chladenie mladiny na zákvasnú teplotu 8 °C. Používajú kvasinky spodného kvasenia. V kvasných tankoch prebieha hlavné kvasenie pri teplotách cca 10,5 ° C, ktoré trvá podľa stupňovitosti piva 7-10 dní. Ku koncu chladia razantnejšie tak, aby kvasinky sedimentovali ku dnu. 

Potom sa mladé pivo suduje do ležiackych tankov s objemom 40 hl, kde dozrieva po dobu 30 až 60 dní. Tu pivo získava konečný buket alebo charakter, dobou ležania dochádza k zjemňovaniu chuti av neposlednom rade sa pivo prírodnou cestou sýti vznikajúcim CO2, ktorý pivu dodáva šmrnc a penivosť. Tanky sú opatrené duplikátorom, za pomocou ktorého udržujú v tankoch optimálnu teplotu. Ako chladiace médium slúži glykol. Systém je riadený počítačom.
Nasleduje stáčanie piva do vysanitovaných kegov v nefiltrovanej podobe s obsahom kvasiniek (obsahujú zdraviu prospešné vitamíny radu B) alebo sa pred stáčaním prefiltruje na kremelinovom filtri.

Pivovar Louka: Tradícia, Výnimočnosť a Miestna Príchuť

Pivovar Lúka je jedným z najznámejších pivovarov v Českej republike. Jeho tradícia, výnimočnosť a záväzok na používanie miestnych surovín ho robí vyhľadávaným miestom pre milovníkov kvalitného piva.

#showmore#

Pivovarské Techniky v Pivovare Louka

Pivovar Louka vyniká svojim majstrovstvom vo výrobe piva vďaka svojim unikátnym pivovarským technikám. Pivovarníci tu využívajú tradičné postupy varenia piva, ako je dekokčná metóda, ktorá poskytuje pivu výnimočnú chuť a arómu. Každý krok v procese varenia piva je vykonávaný s precíznosťou a starostlivosťou, aby sa zabezpečilo dosiahnutie optimálneho výsledku.

Najlepšie Piva Českého Pivovaru Louka

Pivovar Louka je známy svojimi vysoko kvalitnými a chutnými pivami. Medzi najpopulárnejšie patria ich tradičné ležiaky, ktoré majú jemnú a harmonickú chuť. Pivovar tiež ponúka širokú škálu špeciálnych pív, ktoré zaujmú aj tých najnáročnejších pivných nadšencov. Každé pivo je varené s láskou a starostlivosťou, čo sa odráža v jeho vynikajúcej kvalite.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.