EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Ovsené pivo

Ovsené pivo je zvláštny pivný štýl, ktorý sa vyznačuje svojou krémovou textúrou a výrazným ovocným arómou. Je to nápoj, ktorý poteší vaše chuťové poháriky a prináša nové zážitky do sveta piva.

 

Najpredávanejšie

Buchťák NEIPA 14% - 1L PET
Buchťák NEIPA 14% - 1L Pet
Na objednávku (nastavte si stráženie dostupnosti)
BU-NEI-1L
 
€4,25
1 položiek celkom
Buchťák NEIPA 14% - 1L PET
Tip
Buchťák NEIPA 14% - 1L Pet
Na objednávku (nastavte si stráženie dostupnosti)
€4,25

New England IPA, čo je pivný štýl pochádzajúci zo severovýchodu USA, kde sa tento pivný štýl prvýkrát objavil. Pri varení sa doň pridávajú ovsené vločky, aby pivo získalo viac...

BU-NEI-1L

Ovsené Pivo: Pochutnajte si na Krémovom Aromate

Úvod:

Ovsené pivo je zvláštny pivný štýl, ktorý sa vyznačuje svojou krémovou textúrou a výrazným ovocným arómou. Je to nápoj, ktorý poteší vaše chuťové poháriky a prináša nové zážitky do sveta piva. V tomto článku sa ponoříme do ovseného piva, objavíme jeho pôvod, vlastnosti a pivovarský proces. Nech už ste skúsený znalec piva alebo len zvedavý na nový pivný štýl, ovsené pivo vás určite prekvapí svojou jedinečnosťou.

História ovseného piva:

Ovsené pivo má hlboké korene v histórii a je známe už od stredoveku. Po stáročia sa ovsené pivo vyrábalo v rôznych častiach sveta, vrátane Európy a Ameriky. Ovsené zrná pridávajú do piva krémovú textúru a výrazné ovocné tóny, čo ho robí obľúbeným nielen u pivných nadšencov, ale aj u tých, ktorí hľadajú nové chuťové dobrodružstvá.

Vlastnosti ovseného piva:

Ovsené pivo má jemnú a krémovú textúru, ktorá sa dosahuje použitím ovsených vločiek počas pivovarského procesu. Jeho aróma je charakteristická ovocnými tónmi, ako sú marhuľa, hruška alebo broskyňa. Ovsené pivo má často nižší obsah alkoholu, čo ho robí ideálnym pre tých, ktorí uprednostňujú ľahšie a osviežujúce pivné štýly.

Pivovarský proces:

Výroba ovseného piva je zložitý proces, ktorý si vyžaduje zručnosti a trpezlivosť. Ovsené vločky sa pridávajú do sladov a varenie probíha s dôkladnou kontrolou teploty a času. Tento proces zaisťuje, že ovsené pivo získava svoju charakteristickú textúru a arómu, ktorá ho robí jedinečným.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.