EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Pivovar Kamenice nad Lipou - sudové pivo

Na tejto stránke nájdete pivá v súdku zo skúseného Pivovaru Kamenice nad Lipou. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

#showmore#

Pivo sa v Kamenici varilo od 15. storočia. Dlho držali právo várečné mešťania. Na začiatku 17. storočia prevzala varenie piva vrchnosť a vznikol prvý pivovar pri zámku. Tvár dnešnému pivovaru potom vtlačila veľká prestavba baróna Geymüllera, ktorá prebehla v rokoch 1860 – 61. Projekt to bol megalomanský a podľa pivovarských znalcov v mnohých veciach atypický. Budovanie v Kamennici čiastočne zavdalo impulz k modernizácii okolitých konkurenčných pivovarských prevádzok, takže zamýšľaná kapacita 20 000 hl nebola nikdy dosiahnutá. Pivovar s utiahnutým opaskom úspešne prežil dve svetové vojny, aby mu po tej druhej zrazilo väz znárodnenia a nástup komunistického režimu. Definitívne uzavretie prebehlo 30. 6. 1947.

 

Najpredávanejšie

Pivovar Kamenice nad Lipou
Kamenická 11° - 15l Sud piva
Na objednávku (nastavte si stráženie dostupnosti)
KA-11-15
 
€39,55
1 položiek celkom
Pivovar Kamenice nad Lipou
Kamenická 11° - 15l Sud piva
Na objednávku (nastavte si stráženie dostupnosti)
€39,55

Kamenická 11 ° je spodne kvasené pivo Plzenského typu uvarené tradičnou technológiou z troch druhov sladu, chmelené odrodami Magnum a Žatecký poloraný červeňák. Vyznačuje sa...

KA-11-15

Pivovar Kamenice nad Lipou

Pivovar Kamenice nad Lipou je tradičný český pivovar, ktorý sa nachádza v malebnom meste Kamenice nad Lipou. Táto pivovarnícka perla, ktorá sa môže pochváliť bohatou históriou, je obľúbeným cieľom milovníkov dobrého piva z celého sveta. Svoje unikátne receptúry, záväzok kvalite a vášeň pre remeselné varenie piva robí z Pivovaru Kamenice nad Lipou jedného z najuznávanejších producentov v Českej republike.

#showmore#

Unikátne pivá Pivovaru Kamenice nad Lipou

Pivovar Kamenice nad Lipou sa môže pýšiť širokou škálou pivných štýlov. Ich tradičný český plzenský ležiak je veľmi obľúbený pre svoju sviežosť, chmeľovú horkosť a vyváženosť. Pivovar tiež pravidelne uvádza na trh špeciálne limitované edície pív, ktoré sú vyrobené s použitím neobvyklých ingrediencií a metód.

Chuť Pivovaru Kamenice nad Lipou

Pivo z Pivovaru Kamenice nad Lipou sa vyznačuje bohatými chuťami a charakteristickými arómou. Ich plzenský ležiak ponúka jemnú sladovú sladkosť, sviežu chmeľovú horkosť a príjemne vyvážený dozvuk. Odporúčame podávať tento ležiak k tradičným českým pokrmom, ako je bravčová pečienka alebo trdelník.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.