EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Měšťanský pivovar Klenot

Ich pivovar sa nachádza v priestoroch troch susedných domov na Veľkom námestí v Hradci Králové, č. 25, 26 a 27. Hlavným je historický právovárečný dom číslo popisné 25, v ktorého pivnici je varňa pivovaru a výčap pivovarského pivnice. Už od roku 1714, možno aj skôr, bol v tomto dome hostinec pôvodne zvaný U Modré hviezdy a vďaka doloženému várečnému právu tu zaiste bolo varené pivo už vtedy.

#showmore#

História Pivovaru Klenot

Prvé pivo Hradecký Klenot uvarili na jeseň roku 2017 a postupne sa ich ponuka rozšírila na viac ako 10 druhov pív. Hlavnou kategóriou pre nich sú klasické české ležiaky v podobe tradičnej trojrmútovo varené dvanástky, nefiltrované jedenástky za studena chmelené novým českým chmeľom a polotmavé jedenástky. Na jar 2018 sme pridali tiež vrchne kvasené pivá rôznych štýlov, ktoré sa podieľajú na ich výstave zhruba z 10%.

Pri rekonštrukcii sme dbali na citlivé umiestnenie modernej technológie pivovaru do zachovaných historických priestorov tak, aby časť pivovaru bola prístupná priamo z priestorov pivnice. Zároveň bolo našim cieľom maximálne využiť lokálnych dodávateľov, napríklad strojnú časť pivovaru teda vyrobila firma ZVU Strojírny av život ho uviedla svojim pokročilým riadiacim systémom ďalšia hradecká firma ProjectSoft.

Výbava pivovaru

Po technologickej stránke pivovar tvorí trojnádobová varňa s objemom 20 hl na várku s vysokou úrovňou automatizácie na zabezpečenie trvalej kvality nášho piva. Varnu dopĺňa celkom dvadsať cylindrokonických a ležiackych tankov od 20 do 80hl rozdelených do hlavnej ležiackej pivnice a samostatnej časti pre vrchne kvasené pivá. Počet tankov bol postupne rozširovaný, plnú kapacitu sme dosiahli v marci 2020. Každý tank má svoje vlastné chladenie, čo umožní optimálnu kontrolu nad priebehom kvasenia a ležania.

 

Najpredávanejšie

Klenot 12 pet
Klenot 12° - 1l Pet
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
KLE-12-PET
 
€3,80
Klenot 11 pet
Klenot 11° - 1l Pet
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
KLE-11-PET
 
€3,85
2 položiek celkom
Klenot 11 pet
Klenot 11° - 1l Pet
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
€3,85

Ľahší nefiltrovaný svetlý ležiak, za studena chmelený a príjemne horký. Špecifickou prísadou, ktorá dáva tomuto pivu charakteristickú sviežu chuť a vôňu, je nová česká odroda...

KLE-11-PET
Klenot 12 pet
Klenot 12° - 1l Pet
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
€3,80

Nefiltrovaný svetlý ležiak plzenského typu varený tradičným postupom na tri rmuty iba z českého sladu a dvoch druhov chmeľu. Vyznačuje sa vyššou plnosťou a jemnými chmeľovými...

KLE-12-PET

Měšťanský Pivovar Klenot

Pivovar Hradecký Klenot je hrdý na svoj rad kvalitných pív, vrátane svetlého ležiaka, polotmavého ležiaka a špeciálnych sezónnych pív. Piva sú varené podľa tradičných receptúr as využitím vybraných surovín, čo zaručuje ich vynikajúcu chuť a kvalitu. Pivovar sa tiež snaží o udržateľnosť a používa pri výrobe obnoviteľné zdroje energie. Meštiansky Pivovar Hradecký Klenot je jednou z najvýznamnejších pivovarníckych inštitúcií v Českej republike. Tento tradičný pivovar sa nachádza v srdci Hradca Králové a ponúka svojim návštevníkom nielen lahodné pivo, ale aj autentický zážitok spojený s bohatou históriou českého pivovarníctva.

#showmore#

Varenie piva

Varenie piva v Meštianskom Pivovare Hradeckom Klenote je remeslo, ktoré sa dodržiava s veľkou starostlivosťou a tradíciou. Pivovar využíva kvalitné suroviny, ako je slad, chmeľ a voda z miestnych prameňov, ktoré dávajú pivu charakteristickú chuť a vôňu. Pivovarníci starostlivo sledujú každý krok varenia piva, od zladovania až po fermentáciu a ležanie, aby zaistili jeho vynikajúcu kvalitu.

Chuť

Čo robí Meštiansky Pivovar Hradecký Klenot tak výnimočným, sú unikátne chute a ingrediencie, ktoré sa používajú pri varení piva. Pivovar sa snaží o inováciu a experimentovanie s novými príchuťami, ako sú ovocie, bylinky alebo korenie, aby vytvoril nezabudnuteľné pivo s výnimočnými kombináciami chutí.

Záruka kvality

Meštiansky Pivovar Hradecký Klenot kladie veľký dôraz na kvalitu svojho piva. Pivovar pravidelne vykonáva kontrolu surovín, sleduje proces varenia a skladovania piva a zaručuje tak jeho konzistentnú kvalitu. Vďaka svojmu záväzku kvalite sa Meštiansky Pivovar Hradecký Klenot teší vysokému uznaniu medzi pivnými znalcami.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.