EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Lázeňský pivovar Luhačovice - pivo v sudoch

Na tejto stránke nájdete rôzne súdky z krásneho Kúpeľného Pivovaru Luhačovice. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

#showmore#

História Lázeňského pivovaru Luhačovice siaha do roku 2019, odkedy fungoval ako tzv. lietajúci pivovar. Teda nemali sme vlastné zázemie a pivo varili v iných pivovaroch.

V prvej polovici roku 2021 sme dokončili stavbu pivovaru a na konci augusta 2021 sme uvarili našu prvú vlastnú várku. Našim hlavným sortimentom sú samozrejme pivá plzenského typu, teda svetlé spodne kvasené pivá. Základný rad sme pomenovali známymi luhačovickými menami: Otto, Alojz, Vincent. Ponuku týchto tradičných pív dopĺňame inými pivnými štýlmi, najmä teda silnejšími spodne kvasenými pivami (napr. IPL) a samozrejme aj pivami vrchne kvasenými, ako je APA (American Pale Ale), IPA, Ale či Sour Ale.

 

Zdroj: Lázeňský pivovar Luhačovice

 

Najpredávanejšie

Pivo 11° Alojz sud 15l
 
€33,50
1 položiek celkom
Pivo 11° Alojz sud 15l
€33,50

Spodne kvasený nefiltrovaný a nepasterizovaný svetlý ležiak plzenského typu s výrazným dlhotrvajúcim horkým dozvukom vyzývajúcim k ďalšiemu napitiu. Neváhajte ochutnať!  

LU-15-AL

Lázeňský Pivovar Luhačovice

Lázeňský pivovar Luhačovice je jedinečným miestom, kde sa spája tradícia varenia piva s liečebnými kúpeľmi. Tento pivovar, nachádzajúci sa v malebnom mestečku Luhačovice, ponúka širokú škálu kvalitných pív, ktoré sú preslávené svojim vynikajúcim chuťovým profilom a jedinečnými ingredienciami. V tomto článku sa pozrieme na charakteristiku kúpeľného pivovaru Luhačovice, históriu tohto pivovaru, proces výroby piva, sortiment pív, unikátne ingrediencie, chuťové vlastnosti, spoločenskú angažovanosť pivovaru a možnosť návštevy.

História Lázeňského pivovaru Luhačovice

#showmore#

Lázeňský pivovar Luhačovice bol založený v roku 2019 a odvtedy sa stal neoddeliteľnou súčasťou kúpeľného mesta Luhačovice.

Tradícia výroby piva v Luhačoviciach

Luhačovice sa môžu pýšiť dlhou tradíciou výroby piva, ktorá siaha až do stredoveku. Pivovar v Luhačoviciach nadväzuje na túto tradíciu a snaží sa udržiavať vysokú úroveň a autentickosť svojich pivných receptov.

Proces Výroby piva v Lázeňskom Pivovare Luhačovice

Proces výroby piva v Lázeňskom Pivovare Luhačovice je starostlivo riadený a skladá sa z niekoľkých krokov, ktoré zahŕňajú sladovanie, mlátenie a mletie sladu, miešanie sladu s vodou, výrobu kvasníc, kvasenie, zrenie a filtrovanie a nakoniec fľašovanie. Každý krok je vykonávaný s precíznosťou a odbornosťou, aby sa dosiahla optimálna kvalita piva.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.