EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Poděbradský Zdroj - fľaškové pivo

Na tejto stránke nájdete pivá vo fľašiach z úžasného Pivovaru Poděbradský Zdroj. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

#showmore#

Viac ako 725-ročná tradícia piva v Litovli má svoj počiatok v roku 1291, kedy kráľ Václav II. udelil mestu právo míľové. Toto privilégium oprávňovalo výhradne litovelských mešťanov variť a šenkovať pivo v okruhu jednej míle, teda v okolí približne siedmich kilometrov. Pivo sa v stredoveku varilo v právovárečných domoch, ktorých bolo vtedy v Litovli 57. Právovárečníci patrili medzi najzámožnejších obyvateľov a ich slovo malo pri riadení mesta veľkú váhu. Aj súčasné litovelské pivo, varené klasickými postupmi, má svoje korene v tejto slávnej historickej ére.

Tradiční piva

Pivovar Litovel je známy svojimi tradičnými pivami, ktoré sú varené podľa starých receptúr as využitím kvalitných surovín. Medzi najobľúbenejšie tradičné pivá patrí svetlý ležiak, polotmavý špeciál a tmavý ležiak. Každé z týchto pív má svoju charakteristickú arómu a chuť, ktoré ocenia praví pivní znalci.

#showmore#

Kvalita surovín

Pivovar Litovel kladie dôraz na kvalitu surovín, ktoré používa pri výrobe piva. Na výrobu sa využíva český chmeľ, ktorý je známy po celom svete pre svoju výnimočnú kvalitu. Ďalej sa používa vybraný slad, kvasnice a čistá voda, ktorá je nevyhnutná na správne kvasenie a vytvorenie charakteristickej chuti piva.

Moderné technológie

Napriek tomu, že Pivovar Litovel dbá na zachovanie tradičných postupov pri varení piva, investuje aj do moderných technológií, ktoré zlepšujú kvalitu výrobného procesu. Moderné zariadenia umožňujú presnú kontrolu teploty, času kvasenia a ďalších parametrov, čo vedie k dosiahnutiu konzistentnej kvality piva.

Pivovar a spoločnosť

Pivovar Litovel kladie veľký dôraz na kvalitu svojich výrobkov. Pivo sa varí podľa tradičných postupov a s využitím kvalitných surovín, ako je slad, chmeľ a voda. Pivovar dbá na dodržiavanie tradičných receptúr a zároveň sleduje moderné pivovarské technológie, aby zaistil vysokú úroveň chuti a kvality. Okrem výroby piva Pivovar Litovel tiež prevádzkuje reštauráciu a piváreň, kde si návštevníci môžu vychutnať ich pivá priamo na mieste. Pivovar je tiež aktívny v spoločenskom živote mesta Litovel a podporuje rôzne kultúrne a športové podujatia.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.