Pivovar Louka

Ich pivo vyrába prostredníctvom modernej nerezovej technológie za použitia klasických výrobných postupov českého piva, ktoré má doma aj vo svete veľkú obľubu.

Na výrobu piva používajú slad z regionálnych sladovní, a to z Kroměříža a Záhliníc. Voda je miestna, chmeľ žatecký. Varňa pivovaru je dvojnádobová, vyrážaná mladina 20 hl. Varí dekokčným spôsobom na dva rmuty. Várka trvá 9 hodín, nasleduje spílanie, tj chladenie mladiny na zákvasnú teplotu 8 °C. Používajú kvasinky spodného kvasenia. V kvasných tankoch prebieha hlavné kvasenie pri teplotách cca 10,5 ° C, ktoré trvá podľa stupňovitosti piva 7-10 dní. Ku koncu chladia razantnejšie tak, aby kvasinky sedimentovali ku dnu.

 

Potom sa mladé pivo suduje do ležiackych tankov s objemom 40 hl, kde dozrieva po dobu 30 až 60 dní. Tu pivo získava konečný buket alebo charakter, dobou ležania dochádza k zjemňovaniu chuti av neposlednom rade sa pivo prírodnou cestou sýti vznikajúcim CO2, ktorý pivu dodáva šmrnc a penivosť. Tanky sú opatrené duplikátorom, za pomocou ktorého udržujú v tankoch optimálnu teplotu. Ako chladiace médium slúži glykol. Systém je riadený počítačom.
Nasleduje stáčanie piva do vysanitovaných kegov v nefiltrovanej podobe s obsahom kvasiniek (obsahujú zdraviu prospešné vitamíny radu B) alebo sa pred stáčaním prefiltruje na kremelinovom filtri.

Najpredávanejšie

cisarpan
 
€3,72
tercas
 
€4,05
kral miroslav
 
€4,05
kontras
 
€3,70
PRIMAS
Louka Primáš 11° - 1l Pet
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
LO-PR-1L
 
€3,60
5 položiek celkom
cisarpan
€3,72

Polotmavé spodne kvasené špeciálne pivo varené z 80% viedenského sladu.

LO-CP-1L
kontras
€3,70

Svetlý ležiak – Ležiak prémiový varený na dva rmuty z tradičných českých chmeľov.

LO-KO-1L
kral miroslav
€4,05

Svetlý ležiak – Rok sa s rokom zišiel a opäť sem blíži sviatok a narodeniny nášho dvorného záhradníka Mirosalva. Preto opäť pre túto príležitosť uvarili toto pivko. Ležiak...

LO-KM-075
PRIMAS
Louka Primáš 11° - 1l Pet
Momentálne nedostupné (nastavte si stráženie dostupnosti)
€3,60

Svetlá jedenástka s výraznou chuťovou stopou po chmeli Kazbek.

LO-PR-1L
tercas
€4,05

Novozélandský ležiak – Svetlé spodne kvasené špeciálne pivo chmelené novozélandskými aromatickými chmeľmi.

LO-TE-1L
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.