EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Rumy

Vitajte v kategórii Rumy! Tu nájdete široký výber rumov z celého sveta. Či už dávate prednosť sladkým, vanilkovým tónom karibských rumov, alebo chutným, koreneným odrodám z Latinskej Ameriky, určite si vyberiete.

#showmore#

Objektívne vyberáme rumy od renomovaných destilérov a menších remeselných výrobcov, aby vaše chuťové poháriky zažili vždy len to najlepšie. Tak záleží len na vás, či chcete ochutnať novinku, vrátiť sa k obľúbenej klasike, alebo experimentovať s neznámymi chuťami. Na palube rumového dobrodružstva vás vždy vítame s otvorenou fliaš!

Rum Legendario

Legendario je značka rumu pochádzajúca z Kuby, ktorá sa vyznačuje bohatou históriou a jedinečnými receptúrami. Legendario ponúka širokú škálu rumov, ktoré potešia ako začínajúcich, tak pokročilých milovníkov rumu.

Diplomatico rum

Diplomatico rum pochádza z Venezuely a patrí k najuznávanejším rumom na svete. Jeho vysoká kvalita a lahodná chuť ho radí medzi pravé lahôdky pre vaše chuťové poháriky.

Zaujímavosti o rume

  • Rum je obľúbeným nápojom pirátov a námorníkov.
  • V minulosti bol rum pridávaný do každodennej dávky námorníkom ako prostriedok prevencie pred chorobami.
  • Najstarší rum na svete bol objavený v roku 2011 na ostrove Barbados a je datovaný do roku 1651.
  • Rum sa používa aj v kuchyni pri príprave sladkých omáčok a dezertov.
  • Niektoré krajiny majú svoje vlastné tradičné nápoje z rumu, ako je napríklad karibský rum punch.

Ako si vychutnať rum

Rum môžete piť čistý, s ľadom alebo v rôznych koktailoch. Mnoho ľudí si ho obľúbilo s colou ako obľúbeným mixom nazývaným Cuba Libre. Rum tiež vyniká vo výrobe tiki koktailov, ktoré sú plné exotických ingrediencií a pripomínajú tropické ostrovy. Dôležité je vybrať si správnu značku a typ rumu, ktorý vyhovuje vášmu osobnému vkusu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.