EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Pivovar Chotěboř

Pivovar Chotebor je prvým novopostaveným priemyselným pivovarom v novodobej pivovarskej histórii. Vyrástol na kraji mesta av roku 2009 začal výrobu. Bolo to po 33 rokoch od posledného pivovaru uvedeného do prevádzky v minulom storočí vo vtedajšom Československu.

#showmore#

Architektonicky strohá, ale výrazná a neprehliadnuteľná budova pivovaru sa stala priečelím choteborskej priemyselnej zóny. Veľkorysé presklenie umožňuje nahliadnuť do samého srdca pivovaru, ktorým je nerezová varňa. Tiež nadväzujúce technológie kvasenia, zrenia, filtrácie a stáčania piva využívajú súčasné technické možnosti riadenia, monitorovania a chránenia pivovarských prírodných procesov. Pivovar vytvára priestor pre dokonalé skĺbenie modernej techniky a tradičnej technológie v rukách skúseného sládka Oldřicha Zárubu.

Pôvodná kapacita pivovaru bola 10.000 hektolitrov piva za rok, ale po dvoch rokoch výroby bol pivovar tzv. vypredaný a preto nastala 1. etapa rozšírenia pivovaru na 15.000 hektolitrov a po ďalších dvoch rokoch na konečnú kapacitu 25.000 hl piva za rok. Na tuzemský trh je pivo dodávané predovšetkým vo forme filtrovaného nepasterizovaného piva a tiež ako „kvasnicové pivo“ (nefilrované, priamo z ležiackych tankov). Pivo sa produkuje v KEG sudoch pre reštaurácie, výčapy a bary a ďalej vo fľašiach pre maloobchodný trh.

Pivovar Chotebor

Pivovar Chotěbor je renomovaný český pivovar, ktorý sa môže pochváliť dlhou tradíciou výroby kvalitného piva. Už od roku 2009 ponúka svojim zákazníkom lahodné pivá, ktoré si získali srdcia mnohých pivných nadšencov. Tento článok sa zameriava na históriu Pivovaru Chotěbor, jeho sortiment piva, kvalitu výrobkov a ďalšie zaujímavosti spojené s týmto pivovarom.

#showmore#

Tradičná výroba piva

Pivovar Chotebor kladie dôraz na tradičné postupy pri výrobe piva. Základom je kvalitný slad, chmeľ a voda, ktoré spoločne vytvárajú unikátne chuťové a aromatické vlastnosti pivných produktov. Pivovar dbá na dlhé dozrievanie piva a starostlivo dodržiava všetky technologické postupy, aby každá fľaštička alebo sudy piva spĺňala vysoké štandardy.

Sortiment piva

Pivovar Chotebor ponúka široký sortiment pív, ktorý uspokojí chuťové preferencie rôznych zákazníkov. Medzi obľúbené druhy piva patrí svetlé, polotmavé a tmavé pivo. Pivovar tiež vyrába špeciálne sezónne pivá, ako je vianočný špeciál alebo pivo na podporu športových udalostí. Každé pivo je starostlivo vyladené, aby poskytovalo jedinečný zážitok pri každom dúšku.

Kvalita a ocenenie

Pivovar Chotebor je známy svojou vysokou kvalitou piva, čo dokazujú aj rôzne ocenenia získané v priebehu rokov. Pivovar dostal niekoľko zlatých medailí na prestížnych pivných súťažiach v Českej republike aj v zahraničí. Tieto ocenenia potvrdzujú, že Pivovar Chotebor patrí medzi špičku v oblasti pivovarníctva.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.