EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Koníček - pivo v Pet

Na tejto stránke nájdete rôzne PET fľaše z Pivovaru Koníček z Vojkovíc s bohatou históriou. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

#showmore#

Príbeh pivovaru Koníček

V roku 2006 bol založený minipivovar Koníček sládkom Mojmírom Veľkým, ktorý po absolvovaní pivovarskej školy a následnej sladovníckej štaci v neďalekom pivovare v Nošoviciach, si šiel vlastnou cestou a začal variť pivo do svojho malého nezávislého minipivovárku.

#showmore#

Presne 2. 6. 2006 bola slávnostne uvarená prvá várka piva, svetlý výčapný ležiak Ryzák 11 % na malej 250l várni. Nasledujúci júl tohto roku začalo pivo tiecť v materskom Hostinci a penziónu U Koníčka. V mesiaci auguste sa uvarila prvá várka Vraníka, na Vianoce toho istého roku uzrel svetlo sveta aj naše posledné stálice polotmavý špeciál Grošák 14 %. Od Vianoc roku 2006 sa už pivári tešili len z miestneho piva, ktoré nahradilo tradičné pivá z nosovického pivovaru.

Zásadné rozšírenie prebehlo v roku 2013, kedy sa rozbehla úplne nová výroba piva v modernom a kapacitne väčšom už pivovare, kedy tiež došlo k zmene názvu firmy na: Pivovar Koníček s.r.o.

V roku 2015 pivovar dostaval sklady a sprevádzkoval modernú stáčiareň KEG, poloautomatickú stáčiareň sklenených fliaš a ďalej sa navýšila kapacita ležania a kvasenia, tak aby z rastúcim výstavom nedochádzalo k neuleženiu piva a zhoršeniu kvality. Pivovar dnes zamestnáva v letnej špičke až 15 zamestnancov, stabilne 10 osôb. Ročná výstava sa pohybuje teraz okolo 9000hl piva za rok, časť produkcie mieri aj na Slovensko a do Poľska.

V roku 2017 bol zriadený v neďalekom objekte bývalých bitúnkov (resp. predvojnovom liehovare) centrálny zásobovací a distribučný sklad – Koníčkův dvor. V objekte, bola otvorená predajňa Koňotéka, kde je možné si kúpiť všetok sortiment piva, ale taktiež suveníry a oblečenie s motivmi Pivovaru Koníček. V máji 2018 bola do dvora premiestnená pôvodná varňa pivovaru z roku 2006 a vznikol tu Minipivovárek Koňovárek. Tu sa je možné si objednať a pod dohľadom sládka pivovaru uvariť svoje vlastné pivo. Minipivovárok slúži aj na vývoj nových typov pív.

 

Pivovar Koníček Vojkovice

Pivovar Koníček Vojkovice sa nachádza v malebnej dedine Vojkovice, ktorá sa nachádza v srdci Českej republiky. Pivovar sa môže pochváliť desaťročnou históriou, ktorú oslavuje každým vyrobeným pivom. Jeho tradície siahajú až do minulého storočia av súčasnej dobe sa pýšia širokou ponukou vysoko kvalitných pív.

#showmore#

História a tradícia

Počiatky pivovaru Koníček Vojkovice siahajú do 19. storočia, kedy bola založená malá rodinná pivovarská firma. Počas rokov prešiel pivovar rôznymi fázami rozvoja a modernizácie. Napriek tomu si však udržal svoje tradičné receptúry a dodržiava vysoké štandardy kvality. Varenie piva v Koníčku je stále vykonávané podľa tradičných postupov, ktoré garantujú vynikajúcu chuť a arómu.

Pivovar Koníček Vojkovice je skvelým miestom pre všetkých milovníkov tradičného českého piva. S desaťročnou históriou a záväzkom k vysokej kvalite ponúka širokú škálu pivných štýlov, ktoré oslovia každého pivného nadšenca.

Pivná ponuka

Pivovar Koníček Vojkovice ponúka širokú škálu pivných štýlov, ktoré uspokoja vkus každého pivného nadšenca. Od tradičných svetlých ležiakov až po osviežujúce pšeničné pivo či silnejšie špeciály. Pivovar dbá na výber kvalitných surovín, ktoré sú nevyhnutné na varenie skvelého piva. Výsledkom je rad vynikajúcich pív s bohatou chuťou a lahodným charakterom.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.