EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Whisky

Vitajte v našej kategórii Whisky! Toto je miesto, kde sa stretávajú najdôležitejšie tradície a tajomstvo destilácie z celého sveta. Ponúkame široký výber whisky z mnohých krajín a regiónov - od výrazných škótskych single maltov, cez jemné írske whisky, až po bohaté americké bourbony.

#showmore#

Naše produkty zahŕňajú všetko od osvedčených klasík po limitované edície a exkluzívne fľaše, ktoré nadchnú ako nováčikov, tak skúsených znalcov. Záleží nám na tom, aby sme vám mohli ponúknuť iba to najlepšie a najzaujímavejšie zo sveta whisky a whisky. Takže či už hľadáte niečo špeciálne pre seba, alebo dokonalý darček, ste tu správne. Pripojte sa k nám na ceste plnej chutí a arómy, ktorá vás zavedie do srdca tejto ohromujúcej a rozmanitej liehoviny!

Čo je lahodná whisky?

Whiskey je silný alkoholický nápoj vyrobený z obilnín, ako je jačmeň, kukurica, pšenica alebo raž. Jej výroba je založená na destilácii a dlhodobom zrení v drevených sudoch. Výsledkom je nápoj s charakteristickou chuťou a vôňou.

História whiskey

História whisky siaha až do dávnych čias. Prvé zmienky o destilácii obilných nápojov pochádzajú z Blízkeho východu a starovekého Egypta. Avšak, pravý rozvoj whisky sa odohral v Írsku a Škótsku. Tieto krajiny sú známe svojimi tradičnými destilériami a vynikajúcimi whisky.

Škótska whisky

Škótska whisky je jednou z najznámejších whisky na svete. Škótsko je domovom mnohých tradičných destilérií, ktoré vyrábajú rôzne typy škótskej whisky. Škótska whisky je často rozdeľovaná podľa regiónov, ako je Highlands, Lowlands, Islay, Speyside atď, ktoré majú svoje špecifické charakteristiky.

Klasické kombinácie

Existuje niekoľko klasických kombinácií, ktoré sa hodia na whisky. Tieto kombinácie umožňujú skombinovať whisky s rôznymi ingredienciami, aby sa dosiahli zaujímavé a chutné výsledky.

Whisky a sóda

Jednoduchá a osviežujúca kombinácia whisky a sódy je obľúbená medzi mnohými ľuďmi. Pridaním sódy k whisky sa zjemní jej chuť a vytvorí sa osviežujúci nápoj, ktorý je ideálny pre teplé letné dni.

Whiskey a ginger ale

Kombinácia whisky a ginger ale je skvelá voľba pre tých, ktorí majú radi pikantné a osviežujúce nápoje. Ginger ale dodáva whisky pikantnú a sladkú chuť.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.