EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Svijany - lahvové pivo

Na tejto stránke nájdete pivá vo fľašiach zo známeho Pivovaru Svijany. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

#showmore#

Ponúkame vám pivo pivovaru Svijany. Ochutnajte zo širokej ponuky pív. Svijanské pivo má svoju dlhoročnú históriu.

Pivovar Svijany v roce 2013

Pivovar Svijany sa stáva novým majiteľom neďalekého zámku. Ten zakúpil v dezolátnom stave a za prispenia EHP fondov ho zrekonštruoval. Obnovený zámok môžete navštíviť od júna 2016. V rovnakom roku prekročil výstav pivovaru prvýkrát hranicu 600 000 hektolitrov piva.

Pivovar Svijany v roce 2010

Pivovar pokoruje 400 000 hektolitrov predaného piva a Svijany sa stávajú najsilnejšou regionálnou značkou na Liberecku a Jablonecku. Obľuba pivovaru stúpa aj v ďalších regiónoch v Čechách aj na Morave.

Pivovar Svijany v roce 2006

Pivovar Svijany kupuje podiel v chmelárskom družstve v Polepských blatoch a zaisťuje si tak túto kľúčovú surovinu z vlastných zdrojov.

Pivovar Svijany v roce 2001

Výstav prvýkrát prekračuje magickú hranicu 100 000 hektolitrov.

Pivovar Svijany v roce 1998

V roku 1998 vzniká spoločnosť Pivovar Svijany s.r.o., ktorá sa stáva novým vlastníkom svijanského pivovaru. Vďaka mravčej práci tímu schopných ľudí vedených riaditeľom Františkom Horákom, je odbytová kríza z predchádzajúcich rokov prekonaná. Pivovaru sa začína blýskať na lepšie časy. Výstav pivovaru je 43 000 hektolitrov.

Pivovar Svijany v roce 1990

V roku 1990 vzniká štátny podnik Pivovary Vratislavice nad Nisou, ktorého súčasťou je aj Pivovar Svijany. V roku 1992 sa štátny podnik mení na akciovú spoločnosť av roku 1997 sa stáva súčasťou a.s. Pražské pivovary, ktorých majoritným vlastníkom je anglická pivovarská spoločnosť Baas. Pivovar Svijany je najstarším a najmenším pivovarom tejto skupiny. Vďaka obchodnej politike Pivovarov Vratislavice a.s. a neskôr Pražských pivovarov a.s. sa svijanský pivovar dostáva do odbytovej krízy a hrozí jeho uzavretie.

Pivovar Svijany v roce 1945

Po roku 1945 je pivovar skonfiškovaný a neskôr znárodnený, stal sa prevádzkou Severočeských pivovarov n. p. So zmenami v politickej i hospodárskej oblasti však spoločnosť končí.

Pivovar Svijany v roce 1912

Začiatkom dvadsiateho storočia kupuje pivovar jeho doterajší nájomca a sládok Antonín Kratochvíle. Rodinná dynastia Kratochvílov pôsobila vo svijanskom pivovare až do roku 1939. Vnuk pôvodného majiteľa, rovnako Antonín, bol nútený pivovar predať a vrátil ho opäť Rohanom, ktorí ho značne zvelebili a zmodernizovali.

Pivovar Svijany v roce 1820

Roku 1820 prichádzajú Rohani, Svijany sú pripojené k Sychrovu a sú aj naďalej hospodárskym dvorom, ktorého súčasťou je aj pivovar. Ten Rohanom patrí do roku 1912.

Pivovar Svijany v roce 1602

Po smrti Jaroslava roku 1602 získal Svijanov s pevnosťou a pivovarom Jáchym Ondřej Šlik, známa osoba českých dejín, protihabsburský odbojník. Svoj život skončil na staromestskom popravisku v júni roku 1621. Svijany potom pripadli Valdštejnom, ktorí tu hospodárili až do roku 1814. Za nich bola stará tvrz prestavaná na zámok, stavebne upravený a rozšírený bol aj susedný pivovar.

Pivovar Svijany v roce 1564

Od roku 1564 počítame históriu nášho pivovaru. Bol súčasťou hospodárskeho zázemia a dôvodom varenia piva a zakladania krčiem bolo zvýšenie finančného výnosu panstva. O rok neskôr získal dedinu aj s pivovarom Jaroslavom z Vartenberka, ktorý tu vystaval renesančnú pevnosť.

 

Pivovar Svijany

Pivovar Svijany je jednou z najznámejších pivovarských značiek v Českej republike. S dlhou históriou a tradíciou sa radí medzi špičku českého pivovarníctva. Tento článok sa zameriava na históriu pivovaru, sortiment ponúkaných pív, možnosti prehliadok a návštevy pivovarskej reštaurácie, spoločenskú zodpovednosť pivovaru a spôsoby, ako si toto lahodné pivo zakúpiť.

#showmore#

Pivovar Svijany - História a tradícia

Pôvod a založenie pivovaru

Pivovar Svijany bol založený v roku 1564, a to na základoch staršieho pivovaru, ktorý existoval už v 14. storočí. Od svojho založenia pivovar prešiel niekoľkými majiteľmi a rozšíreniami, ale tradičný spôsob výroby piva zostal stále zachovaný.

Tradičná výroba piva

Pivovar Svijany sa pýši svojou tradičnou výrobou piva, ktorá prebieha so starostlivosťou a skúsenosťou odovzdávanou z generácie na generáciu. Výrobné postupy sa prísne dodržiavajú a vybrané suroviny, ako je kvalitný slad a chmeľ, sú starostlivo vyberané. Vďaka tomu sa pivá Svijany vyznačujú svojou kvalitou a výnimočným chutím.

Kvalita a ocenenie

Pivá z pivovaru Svijany si získali uznanie ako u domácich, tak aj zahraničných pivných kritikov a znalcov. Vďaka svojej vynikajúcej kvalite a jedinečnému charakteru získal rad pivovaru ocenenia na prestížnych pivných súťažiach. Pivovar Svijany sa môže pýšiť mnohými medailami a titulom jedného z najlepších pivovarov v Českej republike.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.