EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Poděbradský Zdroj

Príbeh pivovaru Poděbradský Zdroj

Pivo sa tu varilo už od roku 1502 až do roku 1950. Osud pivovaru je v ďalších rokoch neznámy. V roku 1995 bol pivovar zakúpený novými majiteľmi v chátrajúcom stave. Odvtedy prešiel pivovar a priľahlé budovy generálnou rekonštrukciou, vďaka ktorej tu vznikla reštaurácia, byty, hudobný klub a komerčné priestory.

#showmore#

K znovuobnoveniu značky došlo roku 2013, ale prvé varenie piva v Podebradskom pivovare sa uskutočnilo v roku 2017. Poděbradský pivovar začal raziť novú životnú etapu svojmu pivu pod značkou Poděbradský Zdroj. Vo svojej stálej ponuke pivovar varí pivá 11, 12, 14, IPA a ALE. Piva možno ochutnať na čape v priľahlej pivovarskej reštaurácii, v skle a v Pet fľašiach. Pre milovníkov piva pripravuje neustále nové pivné špeciály, ktoré naši zákazníci môžu ochutnať iba po obmedzenú dobu. Poděbradský pivovar začal distribuovať svoje pivo aj mimo Poděbrady.

Pivovar Poděbradský Zdroj

Pivovar Poděbradský Zdroj je jedným z najznámejších a najvýznamnejších pivovarov v Českej republike. S bohatou históriou, tradičným prístupom k výrobe piva a širokou ponukou pivných špecialít sa jedná o obľúbené miesto pre milovníkov dobrého piva aj turistov. Pivovar Poděbradský Zdroj si získal svoju vynikajúcu povesť vďaka neustálemu dôrazu na kvalitu, tradíciu a inováciu.

#showmore#

Tradičná výroba piva

Pivovar Poděbradský Zdroj sa drží tradičných postupov pri výrobe piva. Suroviny používané na varenie piva sú starostlivo vyberané, či už ide o kvalitný jačmeň, chmeľ alebo vodu. Varenie piva prebieha pod dohľadom skúsených pivovarských majstrov, ktorí dbajú na správne dodržiavanie teplôt, dĺžku kvasenia a ďalšie dôležité faktory ovplyvňujúce kvalitu piva.

Rozmanitá ponuka pív

Pivovar Poděbradský Zdroj sa môže pochváliť širokou ponukou rôznych druhov pív. Od svetlých ležiakov až po tmavé pivá či špeciálne pivné špeciály, pivovar uspokojí chuťové preferencie každého pivného milovníka. Medzi obľúbené a najpredávanejšie pivné špeciality patrí napríklad Poděbradský ležiak 12 °, Poděbradský tmavý špeciál alebo Poděbradský IPA.

Budúcnosť pivovaru

Pivovar Poděbradský Zdroj neustále pracuje na inovácii a rozširovaní svojho sortimentu. Chce sa prispôsobiť novým trendom na trhu a zároveň udržať tradíciu a kvalitu, ktorú si pivovar vybudoval. Plány na budúci rozvoj zahŕňajú výrobu nových druhov pív, spoluprácu s ďalšími pivovarmi a účasť na rôznych pivných festivaloch a akciách.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.