EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Chodovar - súdok 5l

Na tejto stránke nájdete pivá v súdku 5l z malebného Pivovaru Chodovar. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

#showmore#

Všimli ste si, že pivovar Chodovar má vo svojom znaku psa? Ide o psa menom Albi, ktorý podľa legendy našiel studničku s výdatným zdrojom vody. Do dnešných čias je pes Albi považovaný za dobrého ducha tunajších pivných pivníc.

Prvý písomný doklad o Chodovare sa datuje do roku 1573. V roku 1861 pivovar kompletne vyhorel, ale bol na rovnakom mieste postavený znova a jeho nová podoba sa zachovala až dodnes.

V dnešnej dobe môže pivovar Chodovar, okrem skvelého piva, ponúknuť aj krásne prostredie v podobe štýlovej reštaurácie vnorenej do časti labyrintu pivovarských pivníc. Varí sa tu široké portfólio pív a 13 ° Zámocký špeciál nájdete v takmer každom z našich darčekových balení pív.

 

Najpredávanejšie

CHodovar prezident pivný súdok - 5L
Chodovar Prezident Premium - 5L súdok piva
Na objednávku (nastavte si stráženie dostupnosti)
624
 
€19,54
1 položiek celkom
CHodovar prezident pivný súdok - 5L
Chodovar Prezident Premium - 5L súdok piva
Na objednávku (nastavte si stráženie dostupnosti)
€19,54

Pivo pripravené podľa vlastnej receptúry dlhoročného vrchného sládka a prezidenta pivovaru Chodovar pána Jiřího Plevky st. Toto pivo je skutočným prezidentom svetlých...

624

Pivovar Chodovar

Pivovar Chodovar je historický pivovar nachádzajúci sa v malebnej dedine Chodová Planá v Českej republike. Tento pivovar, ktorý je jedným z najstarších v krajine, je známy nielen pre svoje tradičné a kvalitné pivo, ale aj pre svoje unikátne kúpeľné služby a vynikajúcu reštauráciu.

#showmore#

Historické pozadie pivovaru Chodovar

Pivovar Chodovar má bohatú históriu siahajúcu až do roku 1573, kedy bol založený. Pôvodne slúžil ako súčasť kláštora, ale postupom času sa stal samostatným pivovarom. Hoci sa počas svojej existencie niekoľkokrát prestavoval a modernizoval, stále si udržuje tradičné prvky vo svojom pivovarníctve.

Tradičné metódy varenia piva

Pivovar Chodovar sa pýši používaním tradičných metód pri výrobe piva. Hlavným dôvodom je zachovanie autenticity a kvality piva. Proces začína výberom kvalitných surovín, ako je slad a chmeľ. Chodovar preferuje lokálne suroviny, ktoré dodávajú pivu charakteristickú chuť a arómu.

Použité ingrediencie pri varení piva v Chodovare

Pivovar Chodovar používa na varenie piva najvyššiu kvalitu suroviny. Okrem základných zložiek, ako je voda, slad a chmeľ, sa pri výrobe niektorých pivných druhov pridávajú aj ďalšie ingrediencie, ako je ovocie, bylinky alebo korenie. To dodáva pivu unikátny chuťový profil a širokú škálu príchutí.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.