EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Pivovar Platan

Pivo Platan získalo meno vďaka prekrásnej trojitej platanovej aleji lemujúcej príchod k pivovarskej bráne. Platan je celorepublikovo známa značka s dlhoročnou históriou.

#showmore#

Pivo vzniká z kvalitnej juhočeskej vody z vlastných studní. Pri jeho varení je dodržovaný klasický dvojrmutový spôsob. Kvasí v otvorených spilkách a leží patričnú dobu v ležiackych pivniciach. S fortelom varené, na trikrát chmelené pivo vynikajúcej chuti, umocnené pokojom a pohodou južných Čiech, ocení každý znalec piva.

Najpredávanejšie

platan 12 plech
 
€1,05
Platan Desítka - 0,5l plech
 
€0,96
Platan Jedenáctka - 0,5l plech
 
€1
3 položiek celkom
platan 12 plech
€1,05

Tento tradiční jihočeský ležák se vyznačuje velmi plnou chutí, typickou sladovou vůní a jemnou hořkostí.

PL-12-PL
Platan Desítka - 0,5l plech
Novinka
€0,96

Svetlé výčapné pivo Platan Desiatka sa vyrába podľa originálnej receptúry zo starostlivo vybraných surovín. Použitím tradičných kvasníc získava toto pivo vyššiu plnosť chuti,...

PL-10-PL
Platan Jedenáctka - 0,5l plech
€1

Je poctivá, sladová, jemně hořká jedenáctka, která se vyznačuje plnou chutí, typickou sladovou vůní, jemnou hořkostí a příjemným řízem. Název Platan získalo toto pivo díky...

PL-11-PL

Pivovar Platan

Pivovar Platan je jednou z najstarších a najuznávanejších pivovarníckych firiem v Českej republike. Jeho história siaha až do roku 1589, kedy bol pivovar prvýkrát založený. Odvtedy sa stal synonymom pre vynikajúce české pivo, tradíciu a kvalitu. V tomto článku sa pozrieme na históriu pivovaru Platan, proces výroby piva, tradičné receptúry, zážitok zo návštevy pivovaru a mnoho ďalšieho.

#showmore#

História pivovaru Platan

Pivovar Platan má bohatú históriu, ktorá sa tiahne cez štyri storočia. Bol založený v roku 1589 ako súčasť ríšskeho dvora, a odvtedy sa stal významnou inštitúciou v oblasti pivovarníctva. Pivovar prešiel mnohými zmenami v priebehu rokov, ale stále sa drží tradícií a zachováva svoje postavenie ako jeden z najlepších producentov piva v Českej republike.

Tradičné receptúry a inovácie

Pivovar Platan je známy pre svoju širokú škálu tradičných českých pív. Využívajú receptúry, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu, a dodržiavajú prísne štandardy kvality. Medzi najpopulárnejšie druhy piva patrí svetlé, polotmavé a tmavé pivo.

Okrem tradičných pív sa pivovar Platan venuje aj inováciám a experimentom s novými receptúrami. Pravidelne prichádzajú s novými a originálnymi pivami, ktoré oslovujú ako tradičných pivných nadšencov, tak aj tých, ktorí si chcú vyskúšať niečo nové.

Lokalita a pôvodnosť

Pivovar Platan sa nachádza v malebnom prostredí českého vidieka. Jeho lokalita prispieva k pôvodnosti a autenticite piva. Pivovar sa nachádza v srdci českého pivovarníckeho regiónu, kde sa tradične vyrába najlepšie pivo v krajine. To znamená, že návšteva pivovaru Platan je nielen o objavovaní výnimočného piva, ale aj o poznávaní českej kultúry a tradícií.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.