EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Pivovar Zlínský Švec - sudové pivo

Na tejto stránke nájdete rôzne súdky moravského Pivovaru Zlínsky Švec. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

#showmore#

Pivovárok vznikol v obci Sazovice ležiacej asi 10 km od Zlína. S ohľadom na blízkosť Zlína a jeho predtým tesné spojenie s obuvníckym priemyslom, tiež zvolili názov nášho piva.

Od začiatku boli rozhodnutí sústrediť sa iba na varenie zo základných surovín a neexperimentovať s koncentrátmi alebo sladovými výťažkami.

Pivovárok sa narodil a bol riadne zapiť na prelome rokov 2007 – 2008. Pohnútkou na varenie piva bola záľuba v produktoch minipivovarov a ich nedostupnosť v okolí Zlína.

Prvá ešte hrncová várka bola uvarená 12. januára 2008. Hoci uvarená tekutina mala s dobrým pivom pramálo spoločného, vypila sa skôr, než sa stihla poriadne odležať, čo bolo samozrejme povzbudením do ďalšej práce a investícií.

Počas nasledujúceho roka sa postupne vylepšovalo technologické zariadenie a upravovala receptúra. Aby sa o varení piva dozvedeli čo najviac, zbierali informácie u odborníkov, navštívili kurz varenia piva, zohnali a preštudovali všetku dostupnú literatúru. Najobľúbenejšou súčasťou zberu informácií sú aj pravidelné návštevy pivovarov, minipivovarov a ochutnávka ich produktov.

Až do decembra minulého roku bol pivovárok umiestnený v pivničných priestoroch. V tom čase fungoval pivovar na nekomerčnej báze a varili pivo iba pre nich, rodinných príslušníkov a priateľov, v zákonom stanovenom limite pre domáce varenie piva.

Na jar roku 2009 začali rokovania s úradmi s úmyslom prejsť z homebrewingu na malý, ale oficiálny pivovar. V lete bola vyhotovená autorizovaným projektantom projektová dokumentácia a predložená dotknutým orgánom verejnej správy. Samotná stavba, po schválení dokumentácie, prebiehala v jesenných mesiacoch. Stavbu úspešne zakončili 10. decembra kolaudačnou prehliadkou.

Zmena sa týkala nielen umiestnenia pivovaru, presťahoval sa z pivničných priestorov do 1. NP, ale aj samotnej varne, ktorá bola konštrukčne úplne iná a ktorej objem sa zväčšil na 100 litrov. Ďalej bola novo vybudovaná spilka a ležiacka pivnica. Rekonštrukciou prešiel aj znak, ktorý pre nich upravil známy moravský kresliar Ivan Křemeček.

V marci 2010 získali povolenie Colného úradu a pivovar sa tak stal oficiálnym.

Na začiatku roku 2012 došlo k ďalšiemu sťahovaniu pivovaru, tentoraz bola zmena oveľa výraznejšia. Pivovar prekonal vzdialenosť asi 6 km a bol presťahovaný do Malenovíc (miestnej časti Zlína). Teraz sa nachádza v útrobách bývalého šternberského pivovaru pod hradom. Nové priestory boli skolaudované v polovici februára 2012. Krátko potom tu bolo uvarené, po 70 rokoch, opäť „malenovické“ pivo.

 

Najpredávanejšie

Pivo Zlínský švec světlý ležák 11° 15l
Zlínský Švec světlý ležák 11° - 15l Sud piva
Na objednávku (nastavte si stráženie dostupnosti)
SV-11-15
 
€32,65
1 položiek celkom
Pivo Zlínský švec světlý ležák 11° 15l
Zlínský Švec světlý ležák 11° - 15l Sud piva
Na objednávku (nastavte si stráženie dostupnosti)
€32,65

Na výrobu spodne kvasených pív používame iba hanácky slad zo sladovne Záhlinice, žatecký chmeľ, vodu a pivovarské kvasnice. Pre vrchne kvasené pivá používame rôzne postupy...

SV-11-15

Pivovar Zlínský Švec

Charakteristika a chuť

Aróma a farba

Zlínsky Švec je charakteristický svojou jemnou a lahodnou arómou, ktorá pripomína sladové nuansy s ľahkým nádychom chmeľu. Jeho farba je zlatistá a jasná, čo pridáva dojem sviežosti a kvality.

#showmore#

Štýl a kvalita

Toto pivo patrí medzi svetlé ležiaky s vyváženým pomerom horkosti a sladovej sladkosti. Jeho kvalita je starostlivo strážená a výrobcovia sa snažia udržať konzistentný chuťový profil každého dávku.

Špecifický varebný proces

Pivovar Zlínsky Švec sa pýši svojim špecifickým a precíznym varebným procesom. Každý krok vo výrobe piva je vykonávaný s remeselnými majstrovstvami a starostlivosťou, čo vedie k vytvoreniu výnimočného produktu. Pivovarníci dbajú na každý detail, aby každá fľaštička piva bola plná kúzla.

Mágia miestnych surovín

Jednou z hlavných ingrediencií magických pív z Pivovaru Zlínsky Švec sú miestne suroviny. Varenie piva tu nie je len o zložení, ale aj o zachytení ducha kraja. Každý jačmeň a chmeľ pochádza z okolitých polí a prináša so sebou jedinečnú chuť a arómu. Vďaka tomu majú pivá z Pivovaru Zlínsky Švec nezameniteľnú osobnosť.

Rozmanitá kúzelná ponuka pív

V ponuke Pivovaru Zlínsky Švec nájdete širokú škálu kúzelných pív. Od tradičných ležiakov a ale, ktoré vás vrátia do koreňov českého pivovarníctva, až po inovatívne a experimentálne craftové pivá, ktoré rozšíria vaše chuťové poháriky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.