EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

pivovar Kojetín - fľaša 0,75

Na tejto stránke nájdete rôzne fľaštičky skvelého Meštianskeho pivovaru Kojetín. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

História varenia piva v Kojetíne sa datuje už od polovice 16. storočia.

V roku 1541 vtedajší držiteľ Kojetína Ján z Pernštejna udelil mešťanom zvláštny poriadok čapovania vína a piva. Pivo bolo varené iba v tzv. pivovarných domoch. V roku 1556 získalo mesto právo variť pivo od ďalšieho z Pernštejnov Vojtecha v pivovare Mestskom (zvanom tiež horné). Tento sa nachádzal v mieste dnešného hotela Pivovar a činnosť ukončil v roku 1913. Roku 1720 bol vystavaný a sprevádzkovaný na dnešnom Trhovom námestí Panský pivovar (nazývaný tiež dolný), ktorý mal aj svoju sladovňu. Tu sa pivo varilo do roku 1884, teda počas pol druhého storočia pôsobili v Kojetíne pivovary dva. Po 109-tich rokoch nepriazne osudu a utrpenia, kedy boli miestni pivári odkázaní na dovoz piva cudzieho, sa rozhodla skupina priateľov urobiť prietrž tomuto neutešenému stavu, av roku 2022 opäť obnovila výrobu piva dojčiatskeho prestavbou pôvodnej Orlovny, neskôr kina a Bowling city na Meštiansku besedu, súčasťou ktorej je aj Meštiansky pivovar Kojetín. Všetkým hosťom, ktorí náš podnik navštívia prajeme hodnotný kultúrny a gastronomický zážitok …

#showmore#

Pivné produkty a sortiment

V pivovare Kojetín sa vyrába široká škála pivných produktov, ktoré uspokoja vkus každého pivného milovníka. Medzi najobľúbenejšie patrí tradičné svetlé pivo s jemnou chuťou a lahodnou arómou. Okrem toho sa v pivovare varí aj tmavé pivo s karamelovými tónmi a špeciálne sezónne pivá, ktoré sa menia podľa ročných období.

Lokácie a prostredie pivovaru

Meštiansky pivovar Kojetín sa nachádza v malebnom mestečku Kojetín, v krásnom prostredí Hanej. Okolitá príroda a krajina sa dajú opísať ako idylická, čo dodáva pivovaru jedinečnú atmosféru. Pri prechádzke okolo pivovaru si môžete vychutnať pokoj a krásu okolitých záhrad a parkov.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.