EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Ferdinand - sudové pivo

Na tejto stránke nájdete pivá v súdku z "vojvodského" Pivovaru Ferdinand. Tak na čo ešte čakáte, choďte ich omrknúť. ;-)

#showmore#

Sedem statočných? Áno, to je klasika! Ale v prípade pivovaru Ferdinand je to osem skutočných! Prečo? Počítajte - svetlá 10 °, svetlá 11 °, tmavá 11 °, svetlá horšie 11 ° Max, svetlá 12 ° Premium, polotmavá 13 ° Sedem gulí, svetlá 15 ° d'Este a skvelé nealko - 8 lahôdkových skutočných pív!

Pivovar Ferdinand v Benešove má za sebou veľmi zaujímavú históriu, ktorú mmj. ovplyvnil kúpou pivovaru v roku 1887 arcivojvoda František Ferdinand d'Este, milovník pokroku a techniky. Ten ešte toho istého roku rozhodol o výstavbe najmodernejšej prevádzky v celom Rakúsko-Uhorsku. Na začiatku roku 1898 potom prebehla kolaudácia celej stavby – zhruba v marci toho istého roku bola zahájená prevádzka.

"Moderné metódy" varenia piva, najmä CK tanky, nemajú v pivovare Ferdinand miesto. Pivo sa v ňom dodatočne neriedi vodou na požadovanú stupňovitosť pomocou HGB systému, ako je to u veľkých pivovarov nadnárodných spoločností. Pivá z Ferdinanda nie sú uponáhľané, ale sú krásne oddýchnuté z dostatočného ležania, nie sú to jednoducho europivá, ale Skutočné pivá z Benešova.

Aj my v Domácej pivotéke tieto pivá z benešovského pivovaru Ferdinand milujeme, a preto vždy minimálne jedno z nich nájdete v našich ochutnávkových, degustačných a darčekových baleniach.

Pivovar Ferdinand

Pivovar Ferdinand je pivovar nachádzajúci sa v Českej republike. Je pomenovaný po rakúsko-uhorskom arcivojvodovi Ferdinandovi Karlovi, ktorý bol jedným z hlavných patrónov českého pivovarníctva.

#showmore#

Pivovar Ferdinand sa špecializuje na výrobu tradičných českých pív. Ponúka širokú škálu pivných štýlov, vrátane svetlého ležiaka, tmavého ležiaka, polotmavého piva, pšeničného piva a ďalších. Pivovar kladie dôraz na kvalitu surovín a tradičné výrobné postupy, ktoré zaisťujú autentickú chuť a vôňu českého piva.

Prednosti pivovaru

Počas svojej histórie pivovar Ferdinand prešiel rôznymi zmenami a modernizáciami, ale stále sa drží tradícií a zachováva autentickú atmosféru českého pivovaru. V priebehu rokov sa stal dôležitou súčasťou miestnej komunity a obľúbeným miestom na stretávanie a relaxáciu.

Pivovar Ferdinand sa pýši svojimi tradičnými receptúrami a využíva prvotriedne suroviny na výrobu piva. Pivovar sa snaží udržiavať vysokú kvalitu a dodržiavať pôvodné postupy, aby každá fľaštička či pohár Ferdinandovho piva ponúkla jedinečný zážitok.

Ukážka ponuky

Tmavý ležiak: Výrazné a bohaté tmavé pivo s plnou chuťou a sladovými tónmi. Tento štýl je obľúbený medzi milovníkmi silnejšieho a robustnejšieho piva.

Polotmavé pivo: Ľahší variant medzi svetlým a tmavým pivom s vyváženou sladovou chuťou a miernym karamelovým nádychom. Je ideálny pre tých, ktorí hľadajú strednú intenzitu chuti.

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.