EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Zelené pivo

Zelené pivo je jedinečným a chutným nápojom, ktorý má množstvo výhod:

  1. Zelené pivo obsahuje mnoho prospešných látok, ako sú antioxidanty, vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú posilňovať imunitu a zlepšovať celkové zdravie.
  2. Zelené pivo má jedinečnú arómu, ktorá sa líši od bežných pív. Pri správnej príprave má pivo jemnú sladkú chuť a arómu, ktorá sa len tak nezabúda.
  3. Zelené pivo je unikátny a menej známy nápoj, ktorý sa líši od bežných pív. Jeho kúpa a vyskúšanie je zaujímavým zážitkom pre milovníkov pív.
  4. Zelené pivo má bohatú históriu a tradíciu, ktorá siaha až do staroveku. Jeho výroba a konzumácia sú pevnou súčasťou tradícií mnohých krajín.

V kombinácii s kvalitou a chuťou, ktorú zelené pivo ponúka, je jasné, že si ho stojí za to vyskúšať. Či už ste milovníkom pív alebo hľadáte niečo nové a zaujímavé, zelené pivo je skvelou voľbou.

 

Najpredávanejšie

svec zelenac
Švecův Zelenáč 11° - 1l Pet
Vypredané
ZS-ZELE-PET
 
€4,20
Křikloun Zelené pivo 12° ALE - 1l Pet
 
€4,55
krikloun zelene 11
 
€4,35
jarošov velikonoční
 
€4,30
zelene pivo
 
€17
Návrh bez názvu (1)
 
€41,30
kyjov zelene pet
 
€4,30
kojetin zelene pet
 
€4,75
Hubertus zelené pivo v pet leták
Hubertus zelené - 1l Pet
Vypredané
HU-ZE-1L
 
€4,35
16 položiek celkom
Hubertus zelené pivo v pet leták
€4,35

Tento produkt je pre Veľkú noc 2024 VYPREDANÝ, ďakujeme za pochopenie! Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Je ležiak zelenej farby varený...

HU-ZE-1L
kojetin zelene pet
€4,75

Predpredaj zeleného piva 2024 zahájený!Predpredaj - V distribúcii od 18. 3. 2024Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Prémiový zelený ležiak,...

KO-ZEL-PET
kyjov zelene pet
€4,30

Tento produkt je pre Veľkú noc 2024 VYPREDANÝ, ďakujeme za pochopenie! Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Miešaný nápoj z piva, svetlé,...

KY-ZE-PET
Velikonocni neorosene
€1,25

Tento produkt je pre Veľkú noc 2024 VYPREDANÝ, ďakujeme za pochopenie! Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Počas Veľkej noci s nami môžete...

RO-11-VE
svec zelenac
€4,20

Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Miešaný nápoj z piva, svetlý ležiak, spodne kvasený.

ZS-ZELE-PET
zelene pivo
+ Darček zdarma
€17

Veľkonočné zelené pivo je tradičný nápoj spojený s Veľkou nocou v niektorých častiach sveta, najmä v niektorých európskych krajinách. Tento zvláštny nápoj je často považovaný za...

VE-BA-PET
Zelené pivo Regent 0,5l plech
€1,60

Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Nenechajte si ujsť jedinečný Veľkonočný zelený ležiak varený v pivovare Regent tradičnou receptúrou s...

2913
Veľkonočný ležiak Regent - súdok 5L
€25,65

Predpredaj zeleného piva 2024 zahájený!Predpredaj - V distribúcii od 18. 3. 2024 Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Nenechajte si ujsť...

RE-ZE-5L
jarošov velikonoční
€4,30

Predpredaj zeleného piva 2024 zahájený!Predpredaj - V distribúcii od 18. 3. 2024Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Jarošovský Veľkonočné 12%...

JA-ZE-PET
Návrh bez názvu (1)
Tip
€41,30

Predpredaj zeleného piva 2024 zahájený!Predpredaj - V distribúcii od 18. 3. 2024Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Prémiový zelený ležiak,...

KO-ZE-KEG15
krikloun zelene 11
€4,35

Tento produkt je pre Veľkú noc 2024 VYPREDANÝ, ďakujeme za pochopenie!  Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Časť ich produkcie úspešného...

KR-ZE11-PET
Křikloun Zelené pivo 12° ALE - 1l Pet
€4,55

Tento produkt je pre Veľkú noc 2024 VYPREDANÝ, ďakujeme za pochopenie! Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Časť ich produkcie úspešného piva o...

KR-ZE12-PET
rebel velikonocni 2l pet
Tip
€6,35

Predpredaj zeleného piva 2024 zahájený!Predpredaj - V distribúcii od 18. 3. 2024Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Jarne ladený, pripravený na...

RE-VEL-2L
15l
€34,35

Tento produkt je pre Veľkú noc 2024 VYPREDANÝ, ďakujeme za pochopenie! Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-) Jarne ladený ochutený ležiak,...

RE-VEL-15
20l
€43,05

Tento produkt je pre Veľkú noc 2024 VYPREDANÝ, ďakujeme za pochopenie! Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-)  Jarne ladený ochutený ležiak,...

RE-VEL-20
20 litrovy sud velikonocni
€47,80

Predpredaj zeleného piva 2024 zahájený!Predpredaj - V distribúcii od 18. 3. 2024 Objednávky prijímame do VYPREDANIA ZÁSOB. Ďakujeme za pochopenie :-)  Veľkonočný zelený...

RE-ZE-20

Zelený štvrtok prichádza. Máte už prichystané populárne zelené pivo?

Zelený štvrtok je na základe kresťanských zvykov považovaný za piaty deň svätého týždňa. Deň symbolizuje slávnu poslednú večeru kresťanského spasiteľa Ježiša Krista. Zároveň sa jedná o príležitosť, počas ktorej nesmie chýbať popíjanie zeleného piva. Máte už svoj zelený mok pripravený?

Zelený štvrtok je za dverami

Nemusíte byť práve praktizujúcim kresťanom, aby ste si dokázali dostatočne užiť oslavy Zeleného štvrtku. Každý rok sa tento deň stáva jednou veľkou párty, na ktorej tečú litre zeleného pitia. Predovšetkým pre majiteľov krčiem sa jedná o skutočný sviatok. To samozrejme len za predpokladu, že pripraví dostatočné množstvo piva.

Rovnaká situácia platí aj pre všemožných hostiteľov čakajúcich návštevu svojich priateľov v spomínaný deň. Bez zeleného piva to jednoducho nejde. Tu však musíte všetci spozornieť. Prečo? Pretože slávny Zelený štvrtok prichádza už 14. apríla. Z toho dôvodu je najvyšší čas začať premýšľať o zohnaní dostatočného množstva pitia na svoju oslavu.

Zelené pivo 2023

Najlepším spôsobom, ako zohnať nenahraditeľné zelené pivo, sú naše stránky. Každoročne najpopulárnejším riešením pre tento deň sú naše 5l súdky naplnené slávnou tekutinou. Ich obľúbenosť dokazuje ohromné množstvo predobjednávok, ktoré dostávame pravidelne už niekoľko týždňov pred Zeleným štvrtkom.

Samotná distribúcia piva pre tento rok začne už 6. apríla, teda sa nemusíte báť, že by ste svoju slávnu oslavu museli podniknúť nepripravení. To platí prirodzene iba v prípade, keď sa stihnete predzásobiť včas. Neváhajte teda a vyberte si svojho favorita v našej ponuke.

Prajeme vám príjemnú oslavu prežitú s vašimi najbližšími a dúfame, že si spoločne pripijete naším výberovým zeleným pivom. S takou voľbou nešliapnete vedľa a budete mať istotu spokojných hostí.

Najlepšie metódy varenia zeleného piva

Zistite, ako správne pripraviť zelené pivo pomocou najlepších metód varenia. Naučte sa všetko o tomto tradičnom pive a ako ho pripraviť správne.

Zelené pivo je tradičné pivo, ktoré pochádza z Českej republiky a je obľúbené po celom svete. Tento druh piva sa vyrába z čerstvých jačmenných klíčkov, čo mu dáva sviežu chuť a zelenú farbu. Existuje niekoľko metód varenia zeleného piva, ktoré sa od seba líšia výslednou chuťou a kvalitou piva. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie metódy varenia zeleného piva a ukážeme vám, ako si ho pripraviť sami doma.

História varenia zeleného piva

Zelené pivo sa prvýkrát varilo v Českej republike už v 17. storočí a odvtedy sa stalo tradičným pivným štýlom v krajine. Pivo sa vyrába z čerstvých jačmenných klíčkov, ktoré sa následne sušia a namáčajú do vody. Tento proces dodáva pivu sviežu chuť a zelenú farbu.

Príprava jačmenných klíčkov

Pred samotným varením je nutné správne pripraviť jačmenné klíčky. Tie sa najprv sušia a potom sa namáčajú do vody po dobu 24 hodín. Po tejto dobe sa klíčky odstraňujú a pivo sa varí pomocou ďalších surovín, ako sú slad, chmeľ a voda.
Jačmenné klíčky sa najprv sušia na slnku alebo v sušičke. Sušenie trvá obvykle niekoľko dní, kým nezískajú správnu konzistenciu a farbu.
Po sušení sa jačmenné klíčky namáčajú v čistej vode po dobu 24 hodín. Toto namáčanie pomáha klíčkom rozvinúť svoju chuť a farbu. Po uplynutí 24 hodín sa klíčky odstraňujú a pivo sa pripravuje ďalej.

Najlepšie metódy varenia zeleného piva

Existuje niekoľko metód varenia zeleného piva, z ktorých niektoré sú lepšie ako iné. Tieto metódy sa líšia výslednou chuťou a kvalitou piva. Nasledujúce sú niektoré z najlepších metód varenia zeleného piva:

Tradičná česká metóda

Tradičná česká metóda varenia zeleného piva je najstaršou a najznámejšou metódou. Túto metódu možno nájsť v mnohých pivovaroch v Českej republike a je vysoko cenená pre svoju chuť a kvalitu.

Moderná metóda

Moderná metóda varenia zeleného piva sa líši od tradičnej slovenskej metódy tým, že sa používajú moderné technológie a suroviny. Táto metóda využíva špeciálneho sladu a chmeľu, ktoré dodávajú pivu špecifickú chuť a vôňu.

Domáca metóda

Domáca metóda varenia zeleného piva vám umožní pripraviť si pivo sami doma. Túto metódu je možné vykonať pomocou špeciálneho vybavenia a surovín, ktoré je možné ľahko zakúpiť.

AFQ

Je možné variť zelené pivo doma?

Áno, je možné variť zelené pivo doma pomocou domácej metódy varenia.

Aké suroviny sú potrebné na varenie zeleného piva?

Na varenie zeleného piva sú potrebné jačmenné klíčky, slad, chmeľ a voda.

Je nutné sušiť jačmenné klíčky pred varením zeleného piva?

Áno, jačmenné klíčky je potrebné najprv usušiť, aby sa zabezpečilo, že pivo bude mať správnu farbu a chuť.

Je nutné namáčať jačmenné klíčky po sušení?

Áno, jačmenné klíčky je nutné po sušení namáčať v čistej vode po dobu 24 hodín.

Existujú rozdiely medzi tradičnou českou a modernou metódou varenia zeleného piva?
Áno, existujú rozdiely medzi tradičnou českou a modernou metódou varenia zeleného piva. Tradičná česká metóda využíva staršie technológie a suroviny, zatiaľ čo moderná metóda využíva moderné technológie a suroviny.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.