EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

Sanitácia výčapných zariadení

Sanitácia výčapného zariadenia

Vlastníte prenosné výčapné zariadenie a nemáte možnosť chemickej sanitácie? Neváhajte sa na nás obrátiť. Sanitácie vykonávame na profesionálnom zariadení Lindr SP Profi. Ideálne po predchádzajúcom dohovore.

Ako to funguje?

 1. Vaše prenosné výčapné zariadenie nám po predchádzajúcom ústnom či telefonickom dohovore priveziete, a to vrátane pivného a vzduchového vedenia (hadíc) a narážacej hlavy (alebo narážacích hláv, ak vlastníte viac druhov).
 2. My z neho demontujeme výčapný kohútik a narážaciu hlavu, ktoré rozoberieme do posledného dielu, dáme odmočiť do sanitačného roztoku na dobu 12 hodín a potom dokonale prečistíme a prepláchneme čistou vodou tak, aby na nich nezostali stopy po san. roztoku. Narážaciu hlavu(y) vždy premažeme potravinárskou vazelínou, aby sme zaistili dokonalé a pohodlné fungovanie pri manipulácii.
 3. Samotný výčap potom prepojíme so sanitačným prístrojom, vybaveným reverzným ventilom pre spätnú cirkuláciu čistiaceho roztoku so sanitačnou guličkou pre dokonalé vyčistenie nápojového vedenia. Najprv preplachujeme čistou vodou, potom pridávame sanitačný roztok, ktorý nechávame pôsobiť dlhšiu dobu, aby dostal čas na dôkladné rozpustenie všetkých usadenín v celom obehu výčapného zariadenia. Potom dlho preplachujeme čistou vodou, pokiaľ nie je výčap dokonale zbavený stôp po sanitačnom roztoku.
 4. Nakoniec k výčapu opäť primontujeme výčapný kohút a narážaciu hlavu, skontrolujeme a doladíme ich funkčnosť.
 5. V prípade, že počas vyššie popísaných úkonov zistíme nejakú závadu, telefonicky vás o tom vyrozumieme a dohodneme sa na prípadnej náprave. Napr. výmena JQ spojok či pivného vedenia.

Následne vás vyrozumieme o dokončení a možnom vyzdvihnutí.

Prečo sanitovať výčapné zariadenie?

Jednoducho preto, aby vaše výčapné zariadenie bolo vždy v perfektnej kondícii a pivo z neho vyčepované malo tie najlepšie parametre. Viac sa dočítate nižšie v odporúčaní Domácej pivotéky.

Odporúčania Domáce pivotéky

 • vyššie popísanú chemickú sanitáciu výčapného zariadenia nie je potrebné vykonávať po každej akcii, každom vyčepovanom sude piva. Bohato postačí keď tento proces absolvujete so svojim výčapom raz až dvakrát do roka, v závislosti od frekvencie používania - nebojte sa to s nami konzultovať!
 • k tomu, aby vaše výčapné zariadenie bolo vždy v dobrej kondícii však odporúčame (po každom použití, teda po každej akcii, resp. každom vyčepovanom sude piva), aby ste vykonali preplach čistou vodou, a to za pomoci domácej sanitácie pomocou niektorého z ponúkaných komponentov:
  • Sanitačný adaptér
  • Narážač na Pet fľaše / Sanitačný adaptér Pet 9,5 x 9,5 mm
  • Narážač na Pet fľaše / Sanitačný adaptér Pet 9,5 x 8 mm
 • sanitáciu za pomoci profesionálneho zariadenia Lindr SP Profi si ale nechajte minimálne raz do roka určite od nás urobiť, tá sa skrátka nedá ničím nahradiť.

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.