EXPEDUJEME KAŽDÝ DEŇ DO 11:00. ZAJTRA MÔŽETE MAŤ BALÍČEK DOMA I NA SLOVENSKU.

České pivo

Pokiaľ máte radi pivo, ste tu správne, pretože na vás čaká pravý pivný zážitok!

České pivo a pivovarníctvo má dlhoročnú tradíciu a patrí medzi najznámejšie pivá vo svete. Napriek tomu, že České pivo je pojem, pod ktorým si každý cudzinec predstaví podobné nápoje, sú medzi jednotlivými značkami veľké chuťové aj výrobné rozdiely.

Charakter piva sa vyvíjal dlhé desaťročia av období totalitných režimov bol zakonzervovaný. Zatiaľ čo pivovary v celom svete znižovali svoje náklady na výrobu piva zavádzaním moderných technológií, české pivovary túto možnosť nemali a stále vyrábali pivo tradične, čo sa v súčasnej dobe javí ako výhoda, pretože si naše pivo udržalo pôvodné vlastnosti.

 

Výroba českého piva

České pivo sa vyrába spôsobom založeným na umení českých pivovarníkov, výhradne na danom území, najmä z miestnych surovín určenej kvality využitím miestnych vodných zdrojov. To všetko dáva českému pivu špecifické vlastnosti, ktoré sú výsledkom odlišného zloženia českého piva.

Jedinečnosť výroby piva vychádza z niekoľkých storočí tradície pivovarníctva na danom území a odovzdávania tohto remesla z generácie na generáciu až do dnešnej doby v špecifickej forme. Priaznivé podmienky na pestovanie chmeľu na danom území a vysokej profesionálnej kvality pracovníkov, získané štúdiom na všetkých úrovniach českých škôl, zaisťujú výbornú povesť českého piva na celom svete.

Chmeľ pre české pivo

Chmeľ českého piva je úplne špecifický a líši sa od chmeľu pestovaného vo svete, najmä svojím pomerom alfa a beta horkých kyselín. Zatiaľ čo u bežne pestovaných odrôd tento pomer obvykle predstavuje 2,5:1, pomer u odrôd pestovaných v Českej republike je v priemere 1:1,5. Ďalšou charakteristickou vlastnosťou, odlišnou od iných druhov chmeľu, je obsah beta-farnesénu, ktorého obsah činí 14–20 % všetkých esenciálnych olejov. Odrody českého chmeľu kultivované a pestované na danom území a všeobecne všetky odrody chmeľu na výrobu českého piva musia byť schvaľované kontrolnými orgánmi.

Na výrobu českého piva sa používa voda z miestnych zdrojov. Tvrdosť vody používanej na varenie piva je hodnotená ako mäkká až polotvrdá.

Ochutnajte starostlivo zostavené balíčky českého piva!

Pripravili sme pre vás degustačné balíčky špičkových pív malých a stredných českých pivovarov. Môžete zakúpiť pivá svetlé, rezané, polotmavé tmavé, pšeničné, ražné, ovsené, ochutené aj všemožné špeciály. Pivo ponúkame v rôznych úrovniach stupňovitosti a obsahu alkoholu.

 české pivo

Pivo ako zážitok

Ponúkame vám možnosť prežiť pivný zážitok, stačí si vybrať z predchystaných pivných sád. Pripravili sme pre vás rôzne degustačné balíčky piva, vrátane obľúbených pivných pochutín.

Doprava pivných darčekov a faktúra
Pokiaľ chcete niekomu urobiť radosť pivným darčekom, nemusíte sa strachovať, že obdarovaný v balení nájde faktúru. Faktúra nie je súčasťou darčekových balení piva, faktúru obdržíte v elektronickej podobe, na váš email.

Pre dopravu vyberáme kvalitných, preverených dopravcov. Jednotlivé pivá sú balené zvlášť a celá krabica je niekoľkonásobne zabezpečená proti poškodeniu. Hoci sú objednávky veľmi starostlivo balené, celá zásielka je vždy poistená proti rozbitiu.

 

 

Kam na pivo:

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.